Telia videolaenutusse jõudis uus film „Ära võta südamesse“ („No Hard Feelings“), mis lõi selle aasta suvel ka kinodes laineid. 

 

Alla kahetunnise komöödia keskmes on 30ndate alguses olev Maddie, kes on suures rahahädas – ära võetakse tema auto, mistõttu ei saa ta enam Uberit sõita, ning peagi on ta rahamurede tõttu ka oma kodu kaotamas. Järsku märkab Maddie aga veidrat töökuulutust, milles jõukad helikoptervanemad otsivad oma kinnisele ja häbelikule 19-aastasele pojale Percyle enne ülikooliõpinguid kaaslast. Kedagi, kes aitaks introverdist poisi oma kestast välja ning näitaks talle, kuidas naiste ja eluga kohaneda. 

Screenrant kirjutab, et filmi idee tuli ühest päris Craigslisti kuulutusest, mis režissöör Gene Stupnitskyle saadeti. Ka selles kuulutuses otsisid vanemad oma noorele pojale kaaslast, kes temaga enne ülikooli väljas käiks. Lumepall hakkas veerema ning paar aastat hiljem oligi Stupnitskyl stsenaarium valmis ja filmi tegemine sai alata. Linateose eelarve oli Screenranti andmetel 45 miljonit dollarit, millest 25 miljonit läks peaosatäitja ja produtsendi Jennifer Lawrence’i palgaks. Kassatulu teenis film aga 85 miljonit dollarit. 

 

Jennifer Lawrence’i palk oli õigustatud 

„Ära võta südamesse“ mõjub kui 2000ndate romantiline komöödia, mis toob endaga teatud nostalgia hõngu, ent mis mõjub samal ajal siiski tänapäevaselt. Film on arusaadav ja hoogne ning see tasub eelkõige käima panna siis, kui on soov end argipäevast välja lülitada. „Ära võta südamesse“ ei ole kindlasti üks parimatest komöödiatest, aga ta täidab igati endale seatud kerge meelelahutuse eesmärki – film ajab muigama või isegi naerma ja seda on lihtne jälgida. Vahel mõjub linateos ka muidugi natuke veidrana ja – mis seal salata – tegelikult võtab kogu süžee natuke kulmu kergitama. Aga eks käib seegi selliste filmide puhul asja juurde. 

Teatud küsitavusest aitab aga mööda vaadata hea näitlejate valik ja seda eelkõige tänu Jennifer Lawrence’ile. Lawrence, kes sai suurema tuntuse tänu „Näljamängude“ filmidele, toob oma tegelaskuju ekraanil väga tõetruult ellu ning on näha, et komöödia kui žanr sobib talle hästi. Hea soorituse teeb ka 19-aastast Percyt kehastav Andrew Barth Feldman.  

Näitlejatööd on kiitnud ka kriitikud ning üleüldse on film suuremas osas saanud positiivset tagasisidet. Lehel Rotten Tomatoes on kriitikud andnud filmile hindeks 71%, tavavaatajad on aga olnud veelgi lahkemad ja hinnanud ekraniseeringu 87% vääriliseks. 

Komöödiat „Ära võta südamesse“ saab tellida Telia TV videolaenutusest.