Aprilli soovitused Telia TV-s: uued filmid ja sarjad, mida kindlasti vaatama peaks

#hbo #Inspira #telia tv #videolaenutus
8 min lugemine

Aprill on Telia TV-s tõeliselt põnev kuu, sest valikusse on lisandunud palju uusi filme ja sarju, mis pakuvad võimalust avastada erinevaid maailmu ning kogeda meeliülendavaid seiklusi.

 

Iga film jutustab oma loo ning pakub midagi uut ja huvitavat. Siit leiad Inspira +, Videolaenutuse ja HBO keskkonda hiljuti lisandunud filmide ja sarjade ning Inspira kanali vaatamissoovitusi.

INSPIRA +

„Ära muretse, kullake“
IMDb: 6.2/10

“Ära muretse, kullake” on retrohõnguline psühholoogiline thriller, mida kirjutas ja lavastas Olivia Wilde. Filmis löövad kaasa Florence Pugh ja Harry Styles ning tegevus toimub 1950ndate Ameerika äärelinnas Victorys, mille asutajaks on Frank (keda mängib Chris Pine). Režissöör Olivia Wilde selgitas, kust Franki tegelaskuju inspiratsioon pärineb. Näitleja Chris Pine võttis Franki kehastamiseks aluseks vastuolulise Kanada meediategelase Jordan Petersoni ning Wilde tunnistas, et Peterson reageeris emotsionaalselt sellele, et ta nimetas teda Chris Pine’i pahalase tegelase inspiratsiooniks.

Filmi keskse elemendina on uhke ja näiliselt täiuslik Victory linn, mis on rajatud reaalses Palm Springsi linnas. See kuurortlinn on tuntud oma vanakooli stiili, vanadekodude ja golfiväljakute poolest ning on filmimaailmas ikooniks saanud. Film kasutab linna sajandi keskpaiga maju, sealhulgas kuulsat Kaufmanni maja, ning loob selle arhitektuuri abil nostalgiatunde. Kuigi Victory pinna all peitub miskit kurjakuulutavat, särab linna kaunis külg siiski eredalt. Film loob kontrasti nostalgiatunde ja põnevuse vahel.

„Ära muretse kullake” on film, mille veetlev visuaal, kaasahaarav süžee ning tasemel näitlejad panevad vaatajad kaasa mõtlema ja elama. Tegelaste inimlikkus ning püüd elada elu, mille vääriliseks end peetakse, tekitab vaatajas tugevaid emotsioone ning ehk ka äratundmist.
Vaatan filmi.

„Winchesterid“
IMDb: 6.3/10

Sarja eellugu “Üleloomulik” keskendus vendade Sami ja Deani elule, „Winchesterid“ räägib aga nende vanemate John ja Mary kohtumisloost. Süžee hõlmab nende armastuslugu, lahinguid, mida nad pidasid, ja seda, kuidas nad oma isasid otsides kokku sattusid. Seriaal jääb truuks originaalsarja meeleolule ja toonile ning järgib tumedat fantaasiažanri.

Tegijad on paljastanud, et algne perekonnanimi, mis oli määratud Samile ja Deanile, oli Harrison, inspireerituna Harrison Fordi filmist “Star Wars”. Üllataval kombel avastasid tegijad, et tegelik Dean Harrison elab Lawrence’is, Kansases, kus seriaali tegevus ka toimub. Kuna Kansast ümbritsevatel paikadel, linnalegendidel ja müütidel on filmisüžee jaoks oluline roll, otsisid tegijad alternatiiv ja valisid perekonnanimeks Winchester. Vaatan sarja.

„Superman ja Lois“
IMDb: 7.8/10

Draama “Superman ja Lois” peategelasteks on juba tuttavad tegelased: Superman planeedilt Krypton ja tema sõbranna, ajakirjanik Lois Lane. Seriaal kirjeldab, kuidas Clark Kent ja Lois Lane tulevad vaatamata pingelisele ja raskele tööle toime lapsevanemaks olemisega. Kuigi stsenaarium käsitleb superkangelast, võib sarjas kaasa elada ka igapäevastele dramaatilistele ja keerukatele pereteemadele. Seega toob lisaks superkangelase tavapärase kuvandi kõrval reaalse elu probleemide kujutamine vaheldusrikkust, uudsust ning ehk ka äratundmist.
Vaatan sarja.


VIDEOLAENUTUS

„Vetelkõndija“
IMDb: 6.8/10

Kristiina Ehini ausad, ilusad ja valusad jagamised avavad meile, millistest kogemustest on ta pidanud läbi tulema, et kasvada selliseks naiseks ja poeediks, kellena me teda täna tunneme. Filmis saab kuulda ja näha teemasid, mida Kristiina nõustus jagama esmakordselt alles võtetel. Naised leiavad siit kindlasti rohkelt äratundmist, meestel aitab see ehk paremini mõista vastassoo hingeelu.

Eestikeelse portreefilmi esilinastusel oli saal rahvast täis, inimesed tõusid filmi lõppedes püsti, aplodeerisid ning niimõnegi vaataja silmanurgast langes pisar. Režissöör Anu Aun on öelnud: „Kui ma seda filmi tegema hakkasin, siis ma isegi ei julgenud loota, et meil õnnestub kaameraga Kristiinale nii lähedale pääseda. Ma olen tohutult tänulik, et Kristiina julges filmis avada nii isiklikke ja olulisi teemasid. Just tänu sellele julgusele ja usaldusele on „Vetelkõndija“ väga aus ja ilus film ja ma usun, et see puudutab sügavalt paljusid. Ma olen kindel, et see soojus ja helgus, mida Kristiinast õhkub, kandub läbi ekraani kõigi vaatajateni ja loodan, et see film inspireerib igaüht, kes sellest osa saab, elama elusamat elu.“ Tellin filmi.

„Naiskuninga armee“
IMDb: 6.7/10

Visuaalselt elujõuline ja mõtlemapanev film, mille esirinnas on Oscari-võitja Viola Davis. Film räägib Dahomey naissõdalaste loo, mis viib vaatajad teekonnale täis kahetsust, võitlust, lunastust ja eneseaktsepteerimist. Kostüümide ja lavastuse autentsus on tänu oma detailsusele auhinnavääriline ning elustab vaatajate jaoks tõeliselt Aafrika Dahomey kuningriiki. Filmi teemad hõlmavad orjust, vangistamist, seksuaalset rünnakut ja muud, pakkudes vaatajatele sügavat mõtteainet. Tellin filmi.

„Babülon”
IMDb: 7.2/10

Film “Babülon” pärineb ameerika filmitegija Damien Chazelle’ilt, kes on lavastanud ka muusikafilmi “La La Land”, mis võitis 2017. aastal mitu Oscarit. “La La Land” räägib inimestest, kes üritavad Hollywoodis suurt edu saavutada, “Babülon” kujutab aga Hollywoodi külluslikkust ja liiderlikkust ning sellega kaasnevat hullumeelsust ajal, mil tummfilmid on helifilmide poolt üle võetud. Film jälgib mitmeid tegelasi, kelle hulka kuuluvad kogenud tummfilminäitleja Jack Conrad (Brad Pitt), isehakanud staar Nellie LaRoy (Margot Robbie), Mehhiko filmiassistent Manny (Diego Calva), narkomaan James McKay (Tobey Maguire) ja paljud teised. “Babülon” ei hoidnud end tagasi Hollywoodi liialduste ajastu kujutamisel ning sisaldab stseene, mis šokeerisid kinokülastajaid. “Kui ma lugesin stsenaariumi, mõtlesin, et see on nagu “La Dolce Vita” ja “Wall Streeti hunt” oleks saanud lapse. Seal oli nii palju stseene, kus ma mõtlesin, et a) mul pole aimugi, kuidas ma seda teen ja b) kas me saame selle ära teha?” selgitas Margot Robbie. Tellin filmi.


HBO

“Martin Luther King Jr: viimased aastad”
IMDb: 8.0/10

Dokumentaalfilm “Martin Luther King Jr: viimased aastad” kujutab endast haaravat portreed mustanahalisest juhist, kes lõi Ameerika ajaloo ühe olulisima liikumise võrdõiguslikkuse ja õigluse eest. Film uurib Martin Luther King Jr.’i viimaseid eluaastaid, sealhulgas tema kampaaniaid vaesuse vastu võitlemiseks ja võitlust õigluse ja võrdõiguslikkuse eest. Vaatajad saavad näha Kingi keerulisi suhteid teiste kodanikuõiguste aktivistidega ning tema vastuolulist seisukohta Vietnami sõja suhtes.

Lisaks sisaldab film seninägemata kaadreid intervjuudest Kingile kõige lähedasemate inimestega, sealhulgas tema naise Coretta Scott Kingi ja kolleegidega. Samuti paljastatakse Kingi salajasi kohtumisi Ku Klux Klan’i liikmetega ja tema suhteid presidendiga. Dokumentaalfilm näitab Kingi emotsionaalset ja vaimselt kurnavat seisundit, kui ta seisab silmitsi poliitiliste tagasilöökide ja isiklike raskustega.

“Martin Luther King Jr: viimased aastad” on liigutav portree ühest ajaloo suurimast kodanikuõiguste liidrist, mis pakub sügavat pilguheitu tema elule ja pärandile. Film annab vaatajatele võimaluse paremini mõista Kingi panust võrdõiguslikkuse ja õigluse võitluses ning tema võitlust rassilise diskrimineerimise vastu. Vaatan filmi.

„Mängutoos: Jason Isbell: Jookseme kinnisilmi“
IMDb: 8.3/10

Film “Mängutoos: Jason Isbell: Jookseme kinnisilmi” on pilguheit mitmekordse Grammy-võitja Jason Isbelli muusika salvestusprotsessi ning tema eluvõitlustesse väljaspool stuudiot. Lavastaja Sam Jones viib vaataja kaasa Isbelli ja tema bändi The 400 Uniti stuudiosessioonidele, kus nad loovad oma 2020. aasta albumit “Reunions”. Kõrvuti muusikaga uurib film ka Isbelli lapsepõlve Alabama maapiirkonnas ja tema aastaid bändiga Drive-By Truckers. Filmis teeb kaasa Isbelli abikaasa ja koostööpartner Amanda Shires. Lisaks on filmis võimalik näha ka intervjuusid bändikaaslaste, produtsendi ja mänedžeriga, mis pakuvad sügavamat ülevaadet Isabelli muusika tegemise ja bändi loomingu tagamaade kohta. See on intiimne ja inspireeriv lugu ühest muusikamaailma tõusva tähe teekonnast ja loomeprotsessist, kelle looming on vallutanud südamed üle maailma. Vaatan filmi.

„30-meetrine laine“
IMDb: 8.1/10

Põnev ja haarav dokumentaalfilm, mis jälgib maailma parimaid surfareid, kes otsivad adrenaliiniküllaseid kogemusi suurte lainete seltsis. Esimene hooaeg võitis publiku poolehoiu tänu poeetilisele ja filosoofilisele lähenemisele, mis muutis selle ainulaadseks spordilooks.

Teine hooaeg keskendub veelgi enam suurlaine-surfi muutuma maastiku, vigastuste ja suhete uurimist. Uus hooaeg alustab tagasivaatega 2020. aastasse, näidates COVID-19 pandeemia mõju spordile – näiteks reisipiirangud, mis raskendasid surfaritel parimate lainete juurde sõitmist või pärast koju jõudmist ning politsei poolt suletud sulrfivõimalused, mille põhjuseks oli liigse publiku kogunemine nii vette kui kaljudele.

Vaatajatele pakutakse uskumatult hirmutavaid ja pingelisi momente, mida vahendavad surfarite kiivrikaamerate videod. Dokumentaalfilm uurib erinevate surfarite motiive, nende ettevalmistust ja millal on õige hetk välja minna. „30-meetrine laine“ pakub palju emotsioone, kauneid lainekaadreid ja võimsaid triumfi hetki. Vaatan filmi.

INSPIRA

„Telia e-spordi turniir“

Kas tahad olla osa põnevast Telia e-spordi maailmast? Tule võta osa Telia e-spordi CS:GO rahvaturniirist või ela kaasa mängijatele. Turniiiri eelvoor toimub 29. aprillil kell 13.00, poolfinaalid 30. aprillil kell 13 ja finaal 7. mail kell 13. Otseülekandeid finaalidest on võimalik jälgida Inspira kanali vahendusel. Vaatan turniiri.

„Laula mu laulu”

Seitse armastatud muusikut kogunevad taas ühe katuse alla, et esitada uues üllatavas kuues teineteise parimaid hitte. Sel hooajal on õdusasse Kernu mõisa kutse saanud Grete Paia, Siiri Sisask, Anett Kulbin, Stefan Airapetjan, Jalmar Vabarna, Stig Rästa ja Tom-Olaf Urb ehk Reket. „Laula mu laulu“ on igal laupäeval kell 21.00 Inspiras. Vaatan saadet.

„Tõekoorem“
IMDb: 7.3/10

Kaasahaarav draamasari, mis keskendub elumuutvatele kohtuasjadele ning nende lahendamisele. Sarjas jälgime advokaat Joanna Hanleyt, kes naaseb oma kodulinna, et aidata lahendada keskkooliõpilaste seas levivat salapärast haigust. Selle käigus satub ta kokku häkkerite, poliitiliste liikumiste ja aktivistidega ning peab võitlema uskumatute takistustega, et õiglus jõuaks võidule. Samal ajal ilmub tema minevikust välja keegi, kes püüab sündmuste käiku muuta ning Joannast saab ootamatult sihtmärk. “Tõekoorem” on pinget täis seiklus, mis paneb vaataja kaasa elama ning mõtlema elu olulisusele ja võitlusele õigluse eest. Vaatan sarja.