Apple tühistas üle aasta kestnud edasilükkamise järel laadimismati turuletoomise

#apple #laadimine
2 min lugemine

Tehnoloogiahiid leidis, et AirPower ei vasta nende kõrgetele standarditele.

 

On möödas juba üle aasta päevast, mil Apple esimest korda andis teada uuest gadget’ist nimega AirPower. See on juhtmevaba laadimismatt, mille abil saab korraga täis laetud iPhone, Apple Watch ja AirPods’id. Tol korral lubas Apple seadme müüki paisata 2018. aasta jooksul. Pärast 2017. aasta septembris toimunud väljakuulutamist jäi aga sel teemal vaiksemaks. Tundus, et Apple ei suutnud lahendada probleemi ülekuumenemise ja piisava võimsuse tagamisega, et lõpptoode valmis arendada. Nüüd on Apple oodatud uudistootest taganenud.

Kuigi Apple loobus AirPoweri projektist ja vabandas klientide ees, kes seda ootasid, lubatakse juhtmevabasid lahendusi edasi arendada ja nendes nähakse endiselt tulevikusuunda. Kuni selle teadaandeni arvati, et AirPower tuleb koos teiste uute toodete ja teenustega välja selle aasta märtsis.

Apple pole midagi ametlikku seoses AirPoweriga kunagi öelnud, kuid kõlakate põhjal osutus seadme probleemiks ülekuumenemine.

Apple’i inseneride sõnul ei olevat sellise seadme tegemine sellisel kujul üleüldse võimalik. Ilmselt kiirustasid õunafirma turundajad enneolematu laadija väljakuulutamisega. Selles, kas Apple’i toodete kasutajatele AirPower meeldiks, pole kahtlustki ja poleks ime, kui Apple millalgi midagi sarnast proovib teha. Seniks aga ei jää meil muud üle, kui laadida Apple’i seadmeid erinevatel laadimismattidel või siis jääda juhtmete juurde nagu juba vanadest aegadest kombeks.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.