Androidi äpp testib telefoni veekindlust ilma telefoni vette kastmata

#Android #veekindel
2 min lugemine

Telefoni vettpidavuse testija, mille leiad meie rakenduste seast, on äpp, mille olemasolust enamikul meist ilmselt õrna aimugi polnud. See testib Anrdoidi telefonide IP67/IP68 reitingut, võttes appi seadme õhurõhumõõtja.

 

Tiri alla äpp, järgi juhiseid, vajuta tugevalt näidatud kohtadesse ekraanil ja saad peatselt teada, kas telefon läbis testi või mitte. Tegu on lihtsa, nutika ja praktilise lahendusega – täpselt sellised meile meeldivad.

Arendaja Ray Wang ütleb, et lõi selle äpi aitamaks inimestel järgi kontrollida, kas nende seadmed on veekindlad peale remonttöid või lihtsalt peale möödunud aastaid. Muidugi ei tohiks seda testi võtta kui kullaproovi, peale mida võib telefoni järve visata. Siiski tundub äpp töötavat usaldusväärselt, Põhinedes Redditi ja Play Store’i kasutajate tagasisidele ning meie enda põgusale testimisele. IP68 hinnanguga Galaxy Note 20 Ultra läbis esmase testi, aga kui tegime lahti SIM-kaardi sahtli, siis enam mitte (mida võis ka oodata). TCL 20 Pro 5G, millel pole IP reitingut – kukkus läbi.

 

 

Äpp pole esimene omasuguste seas, aga senised veekindluse testimise äpid on disainitud vanematele telefonidele, mille veekindlus on ehitatud teistsuguste võtetega, kui seda tehakse tänapäeval ning seetõttu ei tööta testid enam nii täpselt, kirjutab The Verge.

“Water Resistance Tester”näib aga töötavat väga hästi ja on tasuta, kui just ei soovita vabaneda väiksest reklaamiribast ekraani allservas, mille hinnaks on natuke alla euro – pole paha hind väikse nohikliku lõbustuse eest testida telefoni vettpidavust.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.