6 põhjust, miks Edge on Windows 11 jaoks on parim veebilehitseja

#Edge #Veebibrauser #Windows 11
2 min lugemine

Kui Microsoft Explorer-veebilehitseja oli aastakümnete jooksul lugematute naljade ja kasutajate hädakisa põhjuseks, siis Microsofti Edge veebilehitseja on hoopis teisest puust. Tegu on igati võrdväärse partneriga kõigile teistele brauseritele ning mingites detailides suudab Edge oma konkurente ka edestada. Allpool vaatamegi, miks on Edge just parim variant Microsofti uue Windows 11 operatsioonisüsteemi jaoks.  

 

Erakordne võimekus  

Nii nagu Apple’i ökosüsteemis on lihvitud selle komponentide omavaheline koostöö, nii on Microsoft seekord põhjalikult pühendunud brauseri ja operatsioonisüsteemi omavahelisele sünergiale, tänu millele võib öelda, et Edge on üks kiiremaid, kui mitte kõige kiirem veebilehitseja Windows 11 jaoks. Vähemalt testides Google Chrome’iga on nende tulemused enam-vähem võrdsed.  

 

Vähenõudlik ja kergekaaluline 

Kui me eelmises punktis võrdlesime Edge’i ja Google Chrome’i, siis siin teeb esimene viimasele silmad ette. Kui Chrome on näiteks oma apla mälukasutuse poolest tuntud, siis tänu oma integreeritusele operatsioonisüsteemiga, võtab Edge vähem mälu mitte ainult temast, vaid ka teistest enamlevinud brauseritest.  

 

Aitab säästa raha  

Microsoft Edge kasutab automaatselt erinevaid sooduskuponge vastavatel veebisaitidel, ilma, et oleks vaja installeerida vastavaid laiendusi veebilehitsejale. Samuti on Edge’il hinnavõrdlustööriist ning võimalus saada teavitusi hinna muutumisest. Lisaks ka kasutajate hinnangud toodetele ning ekspertide arvamused aitavad teha parimaid ostuvalikuid.  

 

Spetsiaalne tõhususrežiim  

Veebilehitsejad võivad mõjuda karmilt sinu süleri akule ja seega mõjutada sinu üldist produktiivsust. Spetsiaalne tõhususrežiim aitab minimeerida Edge’i akukasutust ja nii pikendada aku kasutustsüklit.  

 

Parem sakihaldus  

Sakid (tab inglise keeles) on veebilehitsejatele nii õnnistuseks, kui ka nuhtluseks. Mugav on hoida korraga avatuna mitut sakki, kuid aja jooksul on neil tendents mitmekordistuda ning õige saki leidmine võib muututda keerukamaks. Õnneks on Edge varustatud suurepärase sakihaldussüsteemiga, kus võib sakke markeerida erinevate värvikoodidega, samuti ladustada neid vertikaalselt brauseri vasakul küljel. Sakkide vahel liikumiseks saab mugavalt kasutada Alt+Tab klahvikombinatsiooni.  

 

Veebilehtede kollektsioonid  

Edge annab Windows 11 kasutajale mugava võimaluse liigitada salvestatud veebilehed teemade/projektide kaupa nn kollektsioonidesse. Info adekvaatne süstematiseerimine aitab hiljem vajaliku info leidmisel säästa oluliselt aega ja närve.