Nende telefonide aku vastupidavus on praegu müügisolevatest kõige parem.

 

Sel aastal on uusimatesse nutitelefonidesse jõudnud mitmeid uusi võimalusi – 5G, volditav ekraan, ekraani sees asuv sõrmejälje lugeja, korpusest välja liikuv kaamera jne. Me ei tea veel, kas need uued trendid on siin selleks, et jääda või vaibuda, kuid üks on telefoni puhul vaieldamatult oluline, nimelt võimalikult kauakestev aku.

Viimane asi, mida telefonist ootaks, on aku tühjaks saamine siis, kui seda oleks hädasti vaja.

Tänapäevased telefonid peavadki tavaliselt terve pika päeva vastu, seda mõõduka kasutamise juures. Kasutades telefoni terve päeva jooksul aktiivselt, võib aga tekkida vajadus vahepeal laadida. Akud väsivad aja jooksul. Mida kauem on telefon olnud, seda kiiremini aku tühjaks saab. Kui aku on tühi, siis on kogu telefon samahästi kui kasutu.

Kui tundub, et su telefoni aku on jäänud kuhugi 90ndatesse aastatesse ja ei kesta piisavalt kaua, siis sa pole üksi. Kui kauakestev aku on sinu jaoks prioriteet, siis järgnevad telefonid on saanud muljetavaldava skoori just selles. Akusid testiti lennurežiimil, mängides videosid ilma katkestamata kuni telefoni kustumiseni.

 

Apple iPhone XR

 

Parima tulemuse viimastest iPhone’i mudelitest sai XR, mis kestis kokku 19 tundi ja 53 minutit.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Ühtlasi on sellel mitu ihaldusväärset iPhone’i omadust nagu näiteks väga hea suur ekraan mugavas korpuses, see on kiire ükskõik mille tegemises ning omab näotuvastust ja juhtmevaba laadimist. Kirsiks tordil kaamera, mis on peaaegu samahea, kui tippmudel XS-l.

Vaata lähemalt.

 

Samsung Galaxy S10 Plus

 

Sellel telefonil on fenomenaalne AMOLED ekraan, palju kasulikke kaamerafunktsioone ja võimalus ilma juhtmeta laadida teisi seadmeid.

Massiivne aku pidas testis vastu 21 tundi. Kui see telefon on liiga kallis või suur, siis võib kaaluda väiksemat venda, S10 mudelit, mis pidas testis vastu 18 tundi.

Vaata lähemalt.

 

Motorola Moto G7 Power

 

See telefon jõudis tippu. Kuigi sellel pole kahte tagumist kaamerat nagu Motorola praegusel lipulaeval Moto G7-l, siis see Power mudel sisaldab metsikult suurt 5000mAh akut, mis pidas vastu 23 tundi ja 10 minutit, tehes sellest kõige kauem vastupidava akuga telefoni, mis hetkel saadaval.

Vaata lähemalt.

 

Huawei P30 Pro

 

Neli kaamerasensorit ja silmapaistvalt ilus disain, lisaks teeb P30 Pro parimaid pilte.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Selle suur 4200mAh aku kestis 22 tundi ja 57 minutit. Väiksem Huawei P30 pidas vastu peaaegu sama kaua, 21 tundi ja 31 minutit.

Vaata lähemalt

 

Samsung Galaxy Note 9

 

Samal ajal, kui maailm ootab Note 10 müügile jõudmist, on Note 9 endiselt väljapaistev telefon. Aku pidas vastu 19 tundi ja 20 minutit, kirjutab cnet. Lisaks sellele leiab suure ja ereda ekraani, pliiatsi ja heldelt sisemist ruumi asjade hoidmiseks.

Vaata lähemalt.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.