Kui sul on kõrini plahvatustest ja vägivallast, siis on aeg proovida mõnda lõõgastavat arvutimängu, mis sobivad ideaalselt peale pikka tööpäeva pleedi, kakaotassi ja lumesaju kõrvale.

 

Nende mängude maailmad pole liiga valjud, action’ist pakatavad ega nõua välgukiirusel reageerimist. Tihti saadab neid rahulik meloodiline muusika, mille abil läbi mängu kulgeda. Kõik mängud on saadaval PC-le, kuid mitte ainult, enamikel on ka versioonid erinevate konsoolide jaoks.

 

Abzu

Kui arvutimängudes tuleb vee alla sukelduda, siis enamasti vaid ärevateks sekunditeks kuni hapnikku jagub. Abzu on mäng, kus kogu seiklus toimubki vetesügavustes. Lestad jalas ja küllaga hapnikku, võid lihtsalt nautida maagilist veealust maailma või avastada kogu veefaunat, mida sellel mängul on rikkalikult pakkuda. Vaata mängu tutvustust!

 

 

Stardew Valley

See mäng on otsetee linnakärast eemale, võimalus vahetada heitgaasid värske õhu vastu. See on mäng, kus kuumava päikse käes saab teha maatööd, kasta, harida, istutada, kalastada ja nagu ka päriselus, on see ka selles mängus paljude jaoks teraapilise toimega. Stardew Valley’t saab mängida ka mitmikmänguna kaasates sõpru ja pereliikmeid. Pikemalt saad mängu kohta lugeda SIIN.

 

House flipper

Kui sa oled kunagi vaadanud telesaateid, kus tehakse vana maja korda, siis kujutad juba umbes ette, kuhu suunas see mäng tüürib. Mängu tegelane on ettevõtja, kes soetab lagunenud sara, et seal korralik remont teha ja lõppkokkuvõttes kasumiga maha müüa. Tegemist on simulatsiooni-tüüpi mänguga ja tööd teha on kõvasti. Remondi tegemine ja koristamine võivad olla teraapilise mõjuga. Selles mängus on nii haamriga seinte lõhkumist, aknaklaaside poleerimist ja kõike, mis sinna vahele jääb. Vaata mängu treilerit!

 

 

Coffee Talk

“Coffee Talk” ehk Kohvijutud on mäng kohvist ja jutustamisest. See on omamoodi visuaalne romaan, kus saab võtta kohviku omaniku rolli linnas, mis meenutab Seattle’t ja kus sajab iga päev vihma. Tegevus toimub tänapäeval ja ühtepidi meile tuttavas realistlikus linnas, kuid ühtlasi on kohal igasugu maagilised olendid. Kohviku kliendid pole mitte ainult inimesed, vaid ka vampiirid, libahundid, merineitsid ja teised müütilised tegelased. Kohvik avatakse alles peale keskööd, mis aitab selgitada ka kirjut seltskonda, kes varahommikustel tundidel sisse voolab. Muide, mingil põhjusel kõik ka suitsetavad. Pikemalt loe SIIN.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.