30. aprillil esilinastub Eestis sarja „Teenijanna lugu“ neljanda hooaja avaosa

#Birjo Kiik #Inspira #IV hooaeg #Teenijanna lugu #telia tv
2 min lugemine

Düstoopilise Ameerika sarja „Teenijanna lugu / The Handmaid’s Tale“ neljanda hooaja avaosa jõuab 30. aprillil Telia Inspira kanali vahendusel ka Eesti televaatajani.

 

MGM Televisioni poolt toodetud ja MGM-i poolt levitatav sari on viimase aasta jooksul Eestis kiirelt populaarsust kogunud ning toonud teleri ette kümned tuhanded Telia TV kliendid.

„Uue hooaja ootuses olid veebruaris ja märtsis Inspira kanali eetris sarja kolm varasemat hooaega, mis meelitasid telerite ette ligemale 50 000 unikaalset vaatajat. Seetõttu ootame kõik põnevusega sarja värsket hooaega,“ sõnas Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik.

Margaret Atwoodi auhinnatud menuromaanil põhinev draamasari jutustab elust düstoopilises Gileadis, endise USA territooriumil tekkinud totalitaarses ühiskonnas. Keskkonnakatastroofide ja kahaneva sündimusega võitlevat Gileadi valitseb fundamentalistlik režiim, kus naisi koheldakse riigi omandina. Offred (Elisabeth Moss), üks vähestest viljakatest naistest, on teenijanna komandöri majapidamises. Ta kuulub naiste hulka, keda sunnitakse seksuaalsesse orjandusse viimases meeleheitlikus katses täita laastatud maa taas lastega. Selles hirmutavas ühiskonnas, kus üks vale sõna võib tuua surma, peab Offred manööverdama komandöride, nende julmade naiste, majateenijate marthade ja teiste teenijannade vahel, kellest igaüks võib olla Gileadi spioon. Tal on vaid üks eesmärk: jääda ellu ja leida tütar, kes temalt võeti.

IMDb’s on sarjale omistatud vägagi korralik punktiskoor (8.4) ning sari on võitnud mitmeid auhindu, sealhulgas parima draamasarja ja parima naispeaosatäitja (Elisabeth Moss) Emmy ning Kuldgloobuse.

„Teenijanna lugu“ neljanda hooaja vastutavad produtsendid on Bruce Miller, Warren Littlefield, Elisabeth Moss, Daniel Wilson, Fran Sears, Eric Tuchman, Sheila Hockin, John Weber, Frank Siracusa, Kira Snyder ja Yahlin Chang.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.