Koos uue iPhonega ilmub alati ka uus iOS operatsioonisüsteem. Nii tutvustas Apple käesolevalgi aastal ühes iPhone 15 seeriaga uut iOS 17 nimelist tarkvara. See peidab endas nii mõndagi uut ja huvitavat. 

 

Kuna mõnda asja reklaamib Apple ise laialt välja, teised on aga rohkem varjatud, siis toome siinkohal huvitavamad iPhone’i lisandunud uuendused välja. 

 

Standby 

Vahest üks omapärasemaid iOS 17-ga lisandunud täiendusi on Standby mode. See käivitatakse siis, kui iPhone on MagSafe’i laadijas ning külili. Kui tavapäraselt näeb laadimise ajal ekraanilt heal juhul seda, kui mitu protsenti akust on laetud ning kui kaua peab veel täieliku laadimiseni ootama, siis antud juhul kuvatakse kasutajale hoopis rohkem infot. 

Uus vaade näitab kellaaega, fotosid, vidinaid jms ning peaaegu kõiki neist saab isikupärastada. Seega saab nüüd ooterežiimis telefoni ekraanilt näha näiteks ilmateadet, lemmikpilte või kalendrit. Ehk tegemist on justkui omamoodi nutikodu lahendusega. 

 

FaceTime ja sõnumid 

iPhone omanike üheks põhiliseks rakenduseks suhtlemisel on FaceTime. iOS 17 võimaldab nüüd FaceTime’is ka videosõnumite salvestamist. Seda on väidetavalt mitmed kasutajad ammu soovinud ning nüüd on see tehtud. Seega saab olulised hetked ja kõned tuleviku tarbeks talletada. 

Parandatud on ka tavapärast sõnumivahetust. Nii on see saanud uuendusi visuaalse poole pealt, aga parandatud on näiteks ka sõnumite otsingut, et sobiv vestus üles leida.

Inglise keeles suhtlejatele on loodud ka võimalus häälsõnumite tekstiks muutmiseks. Nii et kui keegi on saatnud häälsõnumi, siis oskab telefon selle tekstiks ümber „tõlkida“ ning tulemust on võimalik kuulamise asemel lugeda.

Sõnumitesse on lisandunud veel ka „catch up“ nooleke, mille abil saab kiirelt liikuda lugemata vestluste juurde. 

 

AirDrop ja kontaktid 

AirDrop aga on saanud oskuse, mis võimaldab infot jagada kahte telefoni teineteise lähedusse asetades. Nüüd tuleb tõesti vaid kaks iPhone lähestikku paigutada ning juba saabki jagada fotosid ja videoid. Võimalus on ka käivitada ühiseid tegevusi Share Play rakenduse abil. 

Kontaktide vaatesse on lisandunud võimalus luua postreid. Ehk täpsemat öeldes saab kontaktidest luua justkui suure virtuaalse või päris pildi ning seda siis erinevates olukordades kasutada.   

 

Siri ja kaardid 

Apple digiabiline Siri olevat saanud senisest intelligentsemaks ning nüüd piisab ka tema käivitamiseks lihtsalt sõnast Siri. Seni pidi teadupärast ütlema “Hey, Siri” 

Navigeerimisel on aga abiks lisandunud võimalus kaarte alla laadida. See tähendab, et näiteks kalli internetiga välisriiki minnes pea enam Maps-i kasutamisel andmesidet kasutama, vaid piirkonna kaardi saab eelnevalt telefoni paigaldada. 

 

Infoks veel, et iOS 17 on lisaks uutele iPhone mudelitele saadaval ka pisut vanematele variantidele. Toetatud on iPhone XS, XR ja uuemad ning 2020 aasta iPhone SE.