Soovid osta banaane otse sõnumirakenduses? Palun väga! WhatsApp’ist on Indias saamas tõeline superäpp.

 

India WhatsApp’i kasutajad saavad nüüdsest soetada oma toidukaubad otse sõnumiäpis. Kohalikku online toidupoodi JioMarti pääseb külastama, kui kirjutada äpis teatud kontaktile “Tere” ja poodlemine võibki alata. Läbi mõne äpi ostude tegemist on varemgi nähtud ja saab ka jätkuvalt teha, aga siinkohal on eriline, et pole vaja eraldi äppi.

Meta, mille alla WhatsApp kuulub, on veendunud, et sellised nö äriliste eesmärkidega chatid on tulevikus suured tulutoojad. Meta tegevjuht Mark Zuckerberg kommenteeris, et sellised lahendused on kasutajale mugavad ja loovad otse kontakti äride ja inimeste vahel. WhatsApp’is hakkab toimuma kogu suhtlus, kaupade valimine, maksmine ja kohaletoimetamise organiseerimine.

Meta suurem eesmärk on teha WhatsApp’ist WeChati sarnane superäpp, kus saab teha kõik vajaliku. WeChati kasutajad saavad juba praegu maksta äpis üüri, osta kontserdipileteid, maksta toidu eest ja palju muud. Äpp, mis suudab teha nii paljut, hakkab kindlasti ka korralikku kasumit teenima. Kaasnevad makselahenduste tasud, premium-võimalused ja muidugi… reklaamid.

Siiani pole ükski teine platvorm WeChati lähedale jõudnud, kuid WhatsApp enama kui 2 miljardi kasutajaga omab teistest paremat väljavaadet. Indias on ligikaudu 400 miljonit rakenduse kasutajat, mis teeb sellest kõige suurema WhatsApp’i turu. WhatsApp on tasuta, ei kuluta palju andmesidet ja jookseb praktiliselt iga hinnaklassi telefonis.

JioMart kuulub JioPlatforms-nimelisele ettevõttele, mis on omakorda osa Reliance’st – firmast, mis toodab odavaid telefone, tuues nende abil palju India elanikke esimest korda internetti, kirjutab The Verge. Nende plaan on teha järgmised suurinvesteeringud, mille abil viia 5G igasse India linna.

WhatsApp on shoppamise funktsiooni kallal töötanud juba mitu aastat. Ühtlasi jätkates kasutajalt-kasutajale rahaülekandeid ja arendades äridele mõeldud äppi. Samas üritades jääda krüpteeritud suhtluskanaliks, mille kaudu võtta ühendust oma pereliikmete, sõprade ja teistega. Kuid kui tekib võimalus võtta ühendust lennufirma, toidupoe, juuksuri ja kinnisvaramaakleriga, siis võib tõesti WhatsApp’ist saada kullaauk selle omanikele. Kuidas seda kõike aga teha, rikkumata vana head lihtsat sõnumite saatmise äppi? See saab olema väljakutse.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.