Volditavad telefonid – Google Pixel Fold

#google #volditav telefon
3 min lugemine

Volditavad telefonid on tulnud selleks, et jääda. Vähemalt nii arvatakse Samsungis. Ja üha enam tundub, et neil võib õigus olla.

 

Seda siis seetõttu, et Ameerika mandril on Motorola uue volditava seadmega oma Razr seeriat elustamas. Huawei, kes päris alguses Samsungiga kangesti rinda pistis, on samuti jälle sellise seadme müügile toonud ja kuuldavasti on ka Apple kontseptiooniga katsetamas. Vähem tuntud tootjatest rääkimata.

Seega on kõigi eelduste kohaselt varsti Samsungile omajagu konkurentsi tekkimas. Kui aga Apple kõrvale jätta, siis vahest kõige olulisem uudis on hoopis Google ja nende Pixel Fold nimeline telefon.

 

Hetkel veel vaid kuulujutt

 

Kuigi ühtegi ametlikku uudist meil ei ole ja tegemist on vaid kuulujuttudega, kõlavad need üha valjemalt ja tihedamini. Seega kindlalt midagi väita ei saa, kuid pahatihti osutuvad kuulujutud siiski tõeks ja ehk läheb nii ka seekord.

 

Mida me seni teame?

 

Nimi. Seadme nimi on miski, mida saab veel üsna hilises faasis enne turule tulekut muuta ning mis tegelikult ei oma võrreldes toote endaga ka väga suurt tähtsust. Samas ilma selleta ka ei saa. Kokkuvõttes võib aga üsna kindlalt väita, et üks osa nimest sisaldab sõna Pixel. Teise poole osas käib hetkel kõige tihedamini läbi sõna Fold, mis kokkuvõttes annab kokku Google Pixel Fold. Samas on mainitud ka nime Pixel Notepad.

Vorm. Tänasel päeval on valdavad kaks formaati. Nii-öelda suur ja väike. Neist suur tähendab siis avatult umbes tahvelarvuti mõõtu ekraani (nt Galaxy Fold) ja väike nutitelefoni oma (nt Galaxy Flip). Google on kuuldavasti loomas suuremat varianti ehk konkurenti Galaxy Fold-ile. Konkreetsemalt üsna sarnast nagu on Galaxy Fold, ehk voltimisel sissepoole jääva ekraaniga telefoni.

Ilmumisaeg. Viimasel ajal on selles osas kostunud paraku segaseid signaale, kuid pigem kipub see jääma aasta teise poolde.

Tehnika. Kuna Pixel seeria telefonid on tuntud oma vägagi konkurentsivõimelise tehnika poolest, võib sama oodata ka uustulnukalt. Kui kasutusele võetaks näiteks Pixel 6 Pro seadmest tuntud kaamerasüsteem ja kiibistik, oleks tegemist äärmiselt võimeka aparaadiga. Seda aga muidugi praegust ajahetke arvestades. Aasta teises pooles võivad jõujooned olla juba muutunud. Tõenäoliselt aga saab tegemist olema pigem lipulaeva, kui keskklassi seadmega.

Tarkvara. Siin ei ole suurt peamurdmist. Kindlasti saab telefon omale ilmumise hetkel uusima Android versiooni.

Hind. Kõige huvitavam on aga hinda puudutav. Teadupärast on Pixel seeria telefonid olnud ikka apetiitse hinnaga ja sama juttu kostub ka volditava täienduse kohta. See pidavat nimelt tulema konkurentidega võrreldes soodsam. Tegelikult lausa väga palju soodsam, ehk jääma sinna kusagile 1000 € euro kanti. Kui nii tõesti läheb, siis on, mida oodata.

 

Kokkuvõtteks

 

Päeva lõpuks saame kindlalt teada siis, kui telefon on müügis ning senini võime kõike vaid oletada. Kuid praeguse info pealt on uudised paljutõotavad ja kui need vähemalt suures plaanis tõeks osutuvad, siis võib küll loo alguses kõlanud lauset korrata – volditavad telefonid on tulnud selleks, et jääda.