Väikesed ja kerged kõrvaklapid – Galaxy Buds2 Pro

#kõrvaklapid #samsung
5 min lugemine

Samsungi uued Pro seeria kõrvaklapid on väikesed ja kerged, kuid pakuvad kvaliteetset heli ja omavad aktiivset mürasummutust. Umbes nii võiks lühidalt Galaxy Buds2 Pro olemuse kokku võtta.

 

Disain

Samsung on oma juhtmevabade kõrvaklappide juures truuks jäänud klassikalisele disainile ning ei ole läinud Apple kopeerimise teed. Seega ei ulatu kõrvast välja pulgakesi ning kui kuularid oleks nahaga ühte tooni, ei oleks neid kandmisel eriti nähagi. Ümarapoolsed pallikesed asuvad kenasti kõrvalesta keskosas ja katavad kuulmekäigu.

Tehniliselt on seega taas kasutusel varasemast tuttav kõrvasisene lahendus, mis tähendab, et Buds-id tuleb omale kõrva suruda ja tänu kummist otsikutele püsivad need seal paigal. See on küllaltki levinud ja ennast tõestanud lähenemisviis, sest tänu kuulmekäigu katmisele ei pääse segama välised helid, mis omakorda aitab kaasa mürasummutuse toimimisele.

 

 

Midagi ei saa ette heita ka „nööbikeste“ suurusele. Need on mugavad, kerged ja ei sega kandmisel kasutajat. Küll aga tuleb jälgida, et Buds-id saaks korralikult paika. Vastasel juhul võib näiteks spordi tegemisel juhtuda, et klapid kukuvad kõrvast välja.

Disaini poolest on kokkuvõttes Buds-id heas mõttes tavalised. Hoidutud on erinevatest viguritest, kuid üldmulje on saanud hea ja kvaliteetsena tunduv.

 

Kasutamine

Sarnaselt tootja eelmistele mudelitele on endiselt kasutusel klappide puutetundlik juhtimine. See tähendab, et välispinda toksates saab reguleerida helitugevust, valida järgmise või eelmise loo, panna muusika või video pausile, aga ka kõnedele vastata. Paljusid neist valikutest saab ise programmeerida ja nii kasutamise enda käe järgi sättida. Selle eelduseks on aga telefoni vastava rakenduse paigaldamine. Samsungi puhul toimub see automaatselt, muudel seadmetel tuleb rakendus ise alla laadida. Kokkuvõttes on see aga väga mugav ja annab kasutamisele palju juurde.

Veel saavad Buds-id tänu vastavatele anduritele aru, kui nad kõrva panna või sealt eemaldada ja seega katkeb või jätkub muusika nende kõrvast ära võtmisel või tagasi panemisel automaatselt.

Nagu võib eeldada, toimivad klapid ka hands-free seadmena, ehk nendega saab teha telefonikõnesid. Siin peab märkima, et Samsungi välja reklaamitud tehisintellekti baasil toimiv kõnekvaliteedi parandus toimib täitsa hästi. Väline müra filtreeritakse edukalt välja ja keskmisi ehk inimkõne sagedusi tõstetakse esile. Kokkuvõttes on seega kõne selge ning häireteta.

Lisaks, saab seadmeid väga lihtsalt ka arvutiga ühendada ning kasutada ka videokõnedel ja koosolekutel osalemiseks. Tänu juhtmete puudumisele ja tavaliste klappidega võrreldes palju kompaktsemale suurusele, on see tõesti mugav.

Esile võiks tuua ka veekindlust, mis tähendab muretut kasutamist nii trennis kui ka õues märja ilma korral.

 

Laadimiskarp

Nagu sarnastel seadmetel ikka, kuulub komplekti ka laadimis- ja hoiukarp. See tuleb nööpidega samas värvitoonis ja pakub pisut üldistades kõiki neid funktsioone, mida säärastelt laadimisjaamadelt oodata võiks. Lühidalt on tegemist laadijaga, mis tänu sisseehitatud akule hakkab kohe, kui klapid oma pessa asetada, neid laadima. Karpi ennast saab aga energiaga täita nii juhtmevabalt, kui ka kaasasoleva usb-c kaabli abil. Muidugi on see mõeldud ka klappide hoidmiseks sel ajal, kui neid parajasti ei kasutata.

 

 

Kui rääkida aku kestvusest, siis kokku peaks kõrvaklappide oma kestma kuni 8 tundi (aktiveeritud mürasummutusega vähem). Laadimisjaamaga kombineeritult aga kuni 29 tundi.

Välimuse ja suuruse poolest liigitub laadimistoos keskmiste hulka. Tegemist ei ole liialt suure seadmega ning seega on seda mugav kaasas kanda. Viimistlus on seekord saanud aga matt ning pealt kummine. Sama kehtib muide ka klappide kohta.

 

Heli

Kuna tegemist on muusika kuulamiseks mõeldud seadmetega, tuleb rääkida ka helist. Muidugi sõltub väga palju sisendsignaali kvaliteedist, aga kirjade järgi on toetatud Hi-Fi 24-bit ja 360-kraadine heli taasesitus (5.1 ning 7.1 Dolby Atmos).

Tavakasutaja seisukohast võiks öelda, et helipilt kõrvale meeldiv ja tasakaalus. Seda nii muusikat kuulates, filme vaadates, kui ka kõnesid tehes.

Kuna valjuhääldi asub küllaltki sügaval kõrvas on hästi kuulda madalaid sagedusi. Õnneks aga ei ole need domineerivad ning helipilt on kokkuvõttes ikkagi mõnus. Kes soovib, saab eelpool mainitud rakenduses leiduvate seadete abil üht-teist veel täiendavalt sättida ning klappe enda või kuulatava muusikastiiliga sobitada.

 

Mürasummutus

Viimastel aastatel on üsna suures fookuses mürasummutus ja ka Buds2 Pro-d omavad aktiivset mürasummutust. Samsungil läheb see iga uue mudeliga paremaks ning nüüd võib seda juba täitsa kiita. Aktiivse mürasummutuse puhul püüavad klapid ümbritseva keskkonna helisid ja neutraliseerivad neid vastava algoritmi abil tekitatavate helilainetega. Selle õnnestumiseks peab esiteks kõrv olema ümbritsevast keskkonnast võimalikult hästi isoleeritud. Teiseks peab toimima tarkvara ning kolmandaks olema tekitatavad sagedused mittekuuldavad. Buds2 pro-d saavad siin päris hästi hakkama. Mitte küll täiuslikult, kuid soovimatut tausta eemaldatakse siiski olulisel määral ja kasutaja kuuleb peamiselt ainult seda, mida vaja.

 

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtteks võib öelda, et Samsung Buds2 Pro-d on head kõrvaklapid. Need näevad kenad välja, toimivad intuitiivselt ja neid on mugav kanda. Ka helipilt on kõrvale meeldiv. Veekindlus ja hästi toimiv mürasummutus on ainult täiendavateks plussideks.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi