Uus iPhone SE ehk kõik, mida eluks vaja

#apple #iphone se #nutitelefon
3 min lugemine

Mida oodata uuelt iPhone’lt? Enamus inimestele on telefoni ostmisel olulised hea aku ja pildikvaliteet. Seejärel tulevad kiirus, ekraanikvaliteet, suurus, lisakaamerad jne. Kuid uue iPhone SE ostmisel on esimeseks argumendiks see, et tegu on iPhone’ga. Seadmega, millega pääseb ligi iMessage’le, FaceTime’le, äppidele, usaldusväärsele tarkvarale ja muule.

 

Tugev alternatiiv kallimatele telefonidele

 

iPhone SE on kauaoodatud mudel, mis teeb võimalikuks Apple’i telefoni soetamise alla 700 eurose hinnaga. 64GB baasmudeli hind on 489€. Enne seda polnud võimalik nii soodsalt uut iPhone’i osta. Tuli valida kas taastatud ja uuesti müügis mudel või siis Androidiga telefon. Oluline on see telefon just neile, kes ei taha hakata harjuma Androidiga. Ühtlasi tagab SE Apple’ile omase kvaliteedi. Et tegu on kõige odavama iPhone’ga, siis küsime: millest tuleb hea hinna juures loobuda?

Eriti mitte millestki. Pole ühtegi suurt argumenti, miks see telefon tuleks ostmata jätta. Kuju on sel samasugune nagu iPhone 6, 6S, 7 ja kaheksal. 4,7 tolline ekraan, mille üleval ja allosas on mustad ääred ning suur ümmargune kodunupp, milles peitub sõrmejäljelugeja.

 

 

Ühesõnaga, see telefon näeb välja nagu pesueht iPhone. Kuigi uuemad iPhoned on suuremate ekraanidega, näotuvastuse ja ilma nuputa. Samasuguse kujuga on Apple teinud telefone juba 2014. aastast ning nagu näha, siis jätkab. Põhjus peitub madalates tootmiskuludes – masinad ja vormid samasuguse kujuga telefonide tegemiseks on tehastes juba olemas.

Teisalt on see disain aastal 2020 juba omajagu kulunud. Mitmed sarnases hinnaklassis Androidid on ekraanidega, mis ulatuvad üle terve esikülje. Asi pole ainult esteetikas, sest väiksemad servad tähendavad, et väiksema korpusega telefoni ekraanile mahub rohkem.

 

 

Vaatamata suurtele äärtele on koostekvaliteet tasemel. Ei mingit painduvust ega haprust ning 4,7-tolline LCD ekraan on väga hea.

Eks selle telefoni üks trumpe on see, et ta on tuttavlik. See, millega paljud on aastaid harjunud. Eelmine iPhone SE oli väiksemate telefonide austajate suur müügihitt. Seekordne SE on ikkagi päris suur. Mis teha, tänapäevased telefonid on suured ja tundub, et keegi enam väikse mudeli väljalaskmisest ei huvitu, ka Androidi tootjad mitte. Paljude jaoks on suur ekraan alguses vastumeelne, kuid veidi aja pärast ollakse sellest vaimustuses. See on trend, mis juhib tööstust.

IP67 niiskuskindlus ja juhtmevaba laadimine on sellise hinnaga telefonide juures pigem harulduseks. Mainimata ei saa jätta kõrvaklapipesa puudumist, mis eelmisel SE-l oli veel olemas. Võiks ju öelda, et juhtmega kõrvaklapid on minevik aga soodsamate telefonide ostjad hindavad kõrvaklapipesa väga, kirjutab The Verge. Juhtmevabad kõrvaklapid on lisakulu, eriti, kui neid iga aasta või paari tagant peab välja vahetama. Telefoniga tulevad küll kaasa Lightning EarPods kõrvaklapid, kuid mitte adapterit nende ühendamiseks.

Telefoni sees on mitmed positiivsed uuendused. Nimelt sama võimas protsessor, mille leiab ka iPhone 11 Pro seest ning kaamera, mis on tunduvalt parem eelmise SE omast ning on selle hinna juures väga hea, kuigi hämaras tehtud fotod kipuvad jääma mürased.

Võib-olla hämaras tehtavad fotod on ainus oluline asi, mida selle telefoniga teha ei saa. Kui võrrelda seda telefonidega, mis maksavad 800 või 1000 eurot, siis muidugi kallimad on paremad, kuid ühtegi vajalikku asja, mida uue SE-ga teha ei saaks, on raske leida. Lisaks heale hinnale on tegu hea nutitelefoniga. Et tegu on vastupidava seadmega, mis tõenäoliselt saab tarkvara uuendusi veel nelja aasta pärast, siis soovitame osta vähemalt 128GB mäluga mudel, millest peaks piisama veel ka näiteks viie aasta pärast.

 

 

 

 

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi