Kui mitte veel, siis peatselt jõuab uus Gmaili kasutajaliides kõigi kasutajateni.

 

Gmaili konto on vist enamikul internetti vähegi kasutavatest eestlastest. Ja ka rohkem kui 1,5 miljardil inimesel üle maakera. Gmail on läbi aastate olnud hea teenus ja arvatavasti selline, milles uuendused pigem inimesi närvi ajavad. Praegu käsilolev kasutajaliidese uuendus tundub üks selliseid, kuigi rahustuseks võib öelda, et muudatused pole liiga suured.

 

Vana tuttav disain

 

Google hakkas uuendatud kasutajaliidest Gmailile välja tooma veebruaris, kuhu kaasati ka Meet, Chat ja Spaces, muutes need ühtsemaks. Näha võib rohkem nö materjali-stiliseeringut ehk nupud ja muud objektid näevad rohkem nagu päris asjad välja, isegi, kui need on kõigest ikoonid. Kui siiani oli uuendus võimalus, mida soovi korral kasutada, siis nüüdsest on see vaikimisi valik ehk on vägagi varsti jõudmas kõigini.

 

Uus Gmaili väljanägemine

 

Nagu öeldud, siis muudatused pole hiigelsuured ja nende eesmärk on luua Google’i teenustest ühtsem kogemus, et paremini konkureerida Office’ga.

Uuenenud UI-s on korjatud erinevad äpid nagu Mail (E-post), Meet (Koosolek), Spaces (Ruumid) ja Chat (Vestlus) nuppudena kokku ja reastatud vasakule serva. Varasemalt kuvati nendest kõigist mõned read ühes pikas tulbas. Nüüdsest on need endiselt kergesti kättesaadavad, ilma kuvamata korraga ekraanile, kirjutab The Verge. Täpsem vaade avaneb, kui liikuda hiirega ikooni peale.

Kui on soov, et jääks näha ainult üks kommunikatsioonivorm, näiteks e-kirjad, siis seda on nüüd lihtsam teha, sest Vestlused jt pole enam reastatud postkasti alla. Google’i sõnul saab hakata valima, millised äpid on nähtavad ja saab ka mingi aja jooksul valida tagasi Gmaili endise ehk nn vana disaini. Google’i tavalise 15-päevase ajaakna asemel, mille jooksul tavapäraselt uuendused kasutajateni jõuavad, läheb seekord kauem aega, sest on niivõrd mahukas uuendus. Kes tahab proovida, siis läbi quick settings (kiirseaded) menüü on see juba praegu võimalik.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.