Ülevaade: Mobile World Congress

#MWC
4 min lugemine

Märtsi alguses toimus Barcelonas üks maailma suurimaid mobiilivaldkonna messe MWC 2022 ehk Mobile World Congress. Kuna tegemis on oma valdkonnas väga suure üritusega, siis näidatakse seal tulevikutehnoloogiate tutvustamise kõrval ka uusi ja põnevaid seadmeid, millest paljud varem või hiljem meiegi poodidesse jõuavad. Seega teeme siinkohal väikese kokkuvõtte nendest toodetest, mida messil seekord näha sai.

 

Lenovo

 

Kuigi Lenovo enam oma nime alt telefone ei tooda (neile kuulub USA juurtega Motorola), oldi üritusel kohal ja näidati (lisaks Motorola telefonidele) mitmeid erinevaid tahvleid ja sülearvuteid.

 

 

Näiteks sülearvutitest toodi püünele uus ThnikBook 13s G3. ThinkBook, ehk stiilne äriklass seeria on viimastel aastatel ettevõtte tooteportfellis üha suuremat tähelepanu saamas ja mõnes riigis kuuldavasti juba klassikalistest ThinkPad-idest populaarsem.

ThinkPad-idest aga tutvustati uut lipulaeva X1 Extreme G5. Tahvlitest aga näidati Tab M10 plussi. Lisaks veel mitmeid ChromeBooke, mänguritele mõeldud masinaid ja palju muud. Täpsemalt saab kõigega tutvuda siit.

 

Huawei

 

Kuigi Huaweil on viimastel aastatel seoses sanktsioonidega olnud päris keeruline, toimetavad nad ikka edasi ja ka nende tooted pole iseenesest halvad.

Telefonidest presenteeriti juba varasemalt avaldatud P50 ja P50 Pocket mudeleid, kuid kuna nendes seadmetes Google teenuseid pole, siis on meie mail nende kasutamine ikkagi ebamugav.

Muudest tootevaldkondadest aga sai näha MateBook X Pro sülearvutit ja MateBook E tahvlit, mis mõlemad olid silmapaistvate omaduste ja veelgi kenama välimusega. Neile sekundeeris veel vägagi Apple iMaci meenutav MateStation X.

Üldiselt aga keskendus Huawei väga palju võrgundusele, tulevikutehnoloogiatele jmt. Lähemalt saab nende messiga seonduvat infot vaadata siit.

 

Samsung

 

Kuigi Samsung oli juba varasemalt oma käesoleva aasta lipulaevad, ehk S22 seeria telefonid välja toonud, olid need siiski ka kohapeal vaatamiseks-tutvumiseks väljas. Nii sai veelkord veenduda, et tegemist on tõsiselt asjalike telefonidega, mis on vähemalt Androidi maailmas 2022 a. tippude hulka kuuluvad. Kuuldavasti on telefonid ka väga populaarsed ja nii mõneski riigis ollakse kimpus nõudluse täitmisega.

Nende kõrval aga sai tutvuda ka tootja uute sülearvutitega. Galaxy Book2 Pro 360 ja Galaxy Book2 on Lõuna-Korea hiiu käesoleva aasta vägagi kobedad sülerid, mis eeldatavalt hakkavad konkurentidele korralikku peavalu valmistama. Jääb vaid loota, et need lõpuks ka Eestis müüki jõuavad. Lisainfot kõikide toodete kohta saab vaadata siit.,

Oppo, Realme, Honor jms

 

Lisaks meil väga tuntud tegijatele leidub maailmas veel terve hulk suuremaid ja väiksemaid tootjaid, kes teatud piirkondades omavad tegelikult ka arvestatavat turuosa. Ja seetõttu on nad erinevatel messidel ja üritustel ikka ka oma tooteid näitamas. Nii ei tee paha maailma mastaabis pisut tuntumate ettevõtete seadmed põgusalt üle käia.

Honor, kes on endine Huawei sõsarbränd, näitas Magic 4 ja Magic 4 Pro-d, mis omasid lisaks tavapärastele ekraani, protsessori ja kaamarte parendustele ka 100W juhtmevaba laadimisvõimekust ja Pro mudel ka tervelt 4500mAh mahutavusega akut.

Oppo aga tõi kaasa volditava seadme nimega Find N ja koos sellega lipulaevad Find X5 ja X5 Pro. Telefonide endi kõrval aga oli vägagi tähelepanuväärseks tehnoloogiaks, mida näidati, hoopis SuperVooc laadimistehnoloogia, mis laeb suure 4500MAh aku täis vähem kui kümne minutiga.

Realme, kes on veel üks Hiina päritolu tootja, tutvustas GT2 ja GT 2 Pro telefone, mis senini olid kättesaadaval vaid nende koduturul, kuid ilmuvad nüüd müügile ka mujal maailmas. Kuna tegemist on tehniliselt võimekate seadmetega, millel on üsna soodne hind, võib neid ehk oodata ka teatav müügiedu.

Xiaomi, aga näitas oma Poco X4 Pro ja Poco M4 Pro telefone, mis on mõeldud mängijatele ning lisaks veel ülemise otsa Redmi Note 11. Aga kuna Xiaomi näol on tegemist ettevõttega, kes toodab väga palju erinevat elektroonikat, sai näha ka robotkoera ja tervet hunnikut kodusesse majapidamisse mõeldud seadmeid.