Uber hakkab juhtidele näitama, kuipalju nad sõitu vastu võttes teeniksid

#kasulikud rakendused #takso #uber
2 min lugemine

Sõidujagamise teenused ehk moodsa aja taksofirmad nagu Uber, Bolt ja Forus on siiani hoidnud juhte teatud mõttes pimeduses. Juht ei näe enne reisija peale võtmist, kuhu ta sõitma peab, kuigi see info on tegelikult ju firmal olemas. Samuti pole juhil enne näha, kuipalju ta sõidu eest teenib.

 

Nüüd on Uber natuke oma toimimist ümber vaadanud. Uus funktsioon hakkab juhtidele näitama täpset teenitavat summat ja kohta, kus nad sõidu lõpetavad. Veel on Uberil plaanis hakata näitama kõiki piirkonna tellimuses olevaid sõite, mille vahel juht saab valida sobiva.

 

 

Sõitjate jaoks, kes auto tellivad, tähendab see ilmselt vähem tühistatud sõite. Paljud tühistamised tulevad seetõttu, et juht näeb alles pärast sõidu aktsepteerimist, kuhu tal sõita tuleb ja võib selguda, et ta ei soovi sinna sõita või pole see piisavalt kasumlik.

Summa, mida juhtidele näidatakse enne sõidu alustamist põhineb mitmetel faktoritel nagu näiteks sõidu baashind, sõidu eeldatav pikkus ja kestvus, peale korjamise kaugus ja hinnakordaja. Kui reisija muudab sõidu ajal mahamineku aadressi või teel on ootamatult tihe liiklus, siis sõiduhind kohandub vastavalt.

Kui juht valib välja endale sobiva sõidu, siis hindab veel seda Uber, andes oma heakskiidu, seejärel läheb tellimus käiku, kirjutab The Verge.

Esialgu tuleb Uberi uuendus kasutusele Ameerikas. Teavet, millal see Eestisse jõuda võiks, veel pole. Igaljuhul on tegu hea algatusega, mida juhid on juba ammu oodanud. Jääb üle vaid oodata sarnast võimalust ka teistel Eesti suurematel äpitaksodel.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.