Tippseeria nutikellad Garmin Fenix 7 ja Epix said uued kuued

#garmin #nutikell
2 min lugemine

Peale pikki kõlakaid tõi Garmin lõpuks uued sportlikud GPS-iga varustatud nutikellad avalikkuse ette. Lisaks Garmini Fenix 7 kvaliteetseeriale, tuldi välja ka Epixitega – karmimatesse välioludesse mõeldud, mille värvilised ekraanid on alati nähtavad.

 

 

Fenix 7 seeria sai puutetundliku ekraani, Epix uue särava värvilise ekraani.

 

Mõned Fenix 7 kellade omadused on Garmini fännidele tuttavad. Endiselt on kolm suurust: 42mm Fenix 7s, 47mm Fenix 7 ja 51mm Fenix 7X. Kõigist Fenixi mudelitest on päikseenergiast laetavad mudelid ja isegi safiirist ning titaanist korpusega tugevam versioon.

Garmini sõnul on võrreldes Fenix 6X pro’ga uutel kelladel 54 protsenti suurem päiksega laadimise pind, mis tähendab ka pikemat aku vastupidavust. Väidetavalt peab 7S aku vastu 90 tundi ja koguni 162 tundi päikseenergiaga laadimisega. Muidugi reaalne aku vastupidavus sõltub suuresti sellest, kuidas kella kasutada.

Uutel Garminitel on puutetundlik ekraan, aga endiselt on alles nö nupud – seda just alustades ja lõpetades trenni,  mis vähendab võimalust kogemata kella tööle panna. Nii et menüüs surfamiseks on mitmeid võimalusi, saab kasutada ekraani näiteks kaardil zoomimiseks või nuppe muude toimingute jaoks.

 

 

Lisaks sellele uuendas Garmin seitse aastat pärast Epix-seeria esmatutvustust ka seda seeriat. Epixi põhiline erinevus on selles, et puudub LED valgus ja päikseenergiaga laadimise võimalus. Aga Garmini sõnul on Epix’itel aku, mis peab vastu kuni 16 päeva, seejuures 6, kui ekraan on pidevalt sisselülitatud, kirjutab The Verge.

Mõlemal seerial on notificationid ehk märguanded, mis tulevad telefoni, võimalik sisse lülitada, mõnusalt ruumi muusika jaoks ja loomulikult Garmini terviseäpid nagu südamelöögisagedus, stressi mõõtmine, une analüüs jm.

Fenix 7 hinnad on üsna kõrged, aga kohased Garmini GPS lipulaevadele. Olenevalt mudelist on hinnad 700 ja 900 euro vahel. Kuid näiteks 7X mudel võib maksta koguni tuhat eurot, kui valida titaanist versioon.