Telia saavutas Euroopa kliimaliidrite edetabelis esikoha

#keskkonnajälg #kliimaliidrid #Telia Eesti
2 min lugemine

Financial Times’i ja Statista poolt avaldatud värskes Euroopa kliimaliidrite edetabelis (Europe’s Climate Leaders 2023) saavutas Telia Company esikoha.

 

Kliimaga seonduv on olnud osa Telia Company äristrateegiast juba aastaid, mistõttu on edetabeli kõrgeim positsioon suur tunnustus kõigile Telia grupi riikidele ja töötajatele.

„Kliimamuutus mõjutab juba täna olulisel määral meie maailma ning vajadus laiendada kliimameetmete ulatust pole olnud kunagi nii tähtis kui praegu – et kaitsta inimesi, planeedi ökosüsteeme, millest me kõik sõltume ning meie majandusi. Kliima valdkonna tegevuskava hõlmab Telias laia hulka töötajaid ja ameteid. Meie seniste saavutuste hulka kuulub CO2 emissiooni 85-protsendiline vähendamine meie enda tegevustes aastatel 2018–2022 ning koostöö meie tarneahelaga, mis on viinud selleni, et tarnijad, kellelt pärines 35% meie tarneahela heitmete kogusest, olid seadnud endale 2022. aasta lõpuks teaduspõhised kliimaeesmärgid,“ ütles Telia Company jätkusuutlikkuse valdkonna juht Sara Nordbrand.

Financial Timesi ja Statista poolt koostatud edetabelis hinnati sel korral lisaks ettevõtete endi heitmete vähendamisele ja energia soetamisele vahemikus 2016-2021 ka tegevuste läbipaistvust, tarneahela heitmete hulka kui ka teisi tegevusi heitmete koguse vähendamiseks.

Telia Eesti juhatuse esimees Holger Haljand lisas, et kogu Telia Company grupp (sh Telia Eesti) on paika pannud pikaajalise keskkonnastrateegia ja ambitsioonikad eesmärgid, mille nimelt igapäevaselt tegutsetakse.

„Oleme Eestis algatanud väga erinevaid tegevusi, mis aitavad meil vähendada oma keskkonnajälge. Olgu selleks siis uuskasutatud kliendiseadmete müüki toomine, oma autopargi järk-järguline väljavahetamine elektrisõidukite vastu, vanemate tehnoloogiate nagu 3G sulgemine või siis päikesejaamade rajamine oma mobiilimastide juurde. Täna võime julgelt öelda, et viimaste aastate jooksul on meie väikestest sammudest saanud juba märgatavad hüpped, mis avaldab üha enam positiivset mõju ka meie klientidele ja koostööpartneritele,“ sõnas Haljand.

 

Artikli päises kasutatud foto: Sven Tupits

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.