Telia juht: eelmiste tormide õppetunnid on aidanud meil oma teenuste toimepidevust parandada

#elektrikatkestus #mobiilside. #toimepidevus #torm
3 min lugemine

Telia juhatuse esimehe Holger Haljandi sõnul mõjutasid tormist tingitud elektrikatkestused nädalavahetusel ka mobiilside tugijaamade tööd, kuid eelmiste tormide põhjal tehtud otsused ja investeeringud on aidanud tormikahjude mõju olulisel määral leevendada.

 

„Käesolev nädalavahetus on Eestis möödunud tormiselt ning koos suure tormiga kaasnevad ka elektrikatkestused, mis avaldavad olulist mõju ka meie teenustele, eeskätt just mobiiliteenustele. Kuigi oleme varustanud enamus oma mobiilisaidid akude ja generaatoritega, mis aitavad neid elektrikatkestuste korral töös hoida, langeb osa saite siiski pikema katkestuse korral rivist välja. Erandiks pole olnud kahjuks ka seekordne torm,“ sõnas Haljand.

Telia juhi sõnul on tormi tõttu tugevamalt mõjutatud olnud just rannikualad (sh Põhja-Eesti) ning saared.

„Mitmetes piirkondades (sh Kärdla, Keila, Loksa, kihnu, Vormsi) on meie mobiilimaste elektriga varustamas statsionaarsed generaatorid, lisaks kasutame erinevates piirkondades liikuvaid generaatoreid. See on päris olulisel määral aidanud olukorda leevendada. Positiivne on see, et olukord on hakanud Eestis tervikuna paranema. Kui täna varahommikul oli näiteks Hiiumaal elektrita 12 Telia tugijaama, siis praeguseks on see arv kahanenud 7 peale. Kui veel hommikul oli üle terve Eesti elektrita 111 tugijaama, siis praeguseks on see langenud 89-le. Tunnustan ja kiidan kõiki Telia tiime ja kolleege, kes on olnud kogu seekordse tormi vältel töised ning andnud endast kõik, et tormikahjusid minimeerida ning hoida meie teenuseid töös!,“ lisas Haljand.

Telia juhatuse esimehe kinnitusel on varasematest tormidest saadud õppetunnid aidanud ettevõttel oma võrkude ja teenuste töökindlust ning toimepidevust parandada, kuid palju tööd seisab selles osas veel ees.

 

Telia juhtimiskeskuse olukorraülevaade 8.10 kell 13:

 • Kõige suurema mõjuga piirkond oli Otepää, kus meie statsionaarsed ja liikuvad generaatorid suutsid suurema leviprobleemi ära hoida. Tänaseks on seal ka elekter taastunud, kuid ümbruskonnas on siiski veel elektriga muresid. Levi vaates enam kriitiline pole.
 • Hiiumaal oleme paremuse poole minemas (varasemalt pooled mastid probleemsed, aga suuri leviauke ei tekkinud). Suuremõisas elekter tagasi ja liikuv generaator läheb Õngusse.
 • Saaremaal on olukord hea, hetkel suuri muresid ei paista.
 • Võrus Rõuge tugijaam töötab ja selles piirkonnas olukord hea.
 • Keerulisem on olukord kogu põhjarannikul, mis on tuule suunda arvestades ka loogiline. Väga palju katkestusi ja seega ka osa tugijaamu toiteta. Töös on nii  statsionaarsed (Aabla, Loksa, Kohtla-Järve, Keila) kui liikuvaid generaatorid. Suurim mure siin Eisma ja Kunda vahel on fookuses.
 • Rakverest põhja poole maantee ääres on 3 tugijaama elektrita – sinna viime ka liikuva generaatori.
 • Liikuvad generaatorid on minemas hetkel Tartumaale Külitse kanti.
 • Viljandist lõunas samuti katkestusi jätkuvalt palju, liikuv generaator Sultsi masti all.
 • Viimasel ajal igal tormil läbi käiv Paunküla-Ardu-Habaja piirkond oli eile õhtust peale fookuses, kuid seal kõik laabus ning hetkel probleeme ei paista olevat.
 • Läänemaa – palju saite toiteta, Linnamäe masti all liikuv generaator.
 • Kaiu-Juuru-Ingliste piirkond Raplamaal. Piirkonda generaatorit ei saatnud ja see on praeguseks ka saanud toited tagasi.
 • Harjumaal veel liigutame Harju-Ristile generaatorit (peaks ka õige pea jõudma).