Tundub, et peale pikka ja külma kevadet on suvi lõpuks ka Eestisse jõudnud ja kätte on jõudmas aasta kõige soojem aeg. See tähendab, lisaks mõnusamatele ilmadele, ka seda, et lõppevad koolid, inimesed liiguvad rohkem vabas õhus ning tasapisi jõuavad kätte ka puhkused.

 

Selleks aga, et eesootavatest pikkadest päevadest ja valgetest öödest viimast võtta, toome välja mõned just suvesse sobivad tehnikavidinad.

 

Nutikell

 

Kõiksugu kantavad seadmed ehk aktiivsusmonitorid ning spordi- ja nutikellad naudivad kestvat populaarsust ja seda põhjendatult.Kui spordikell on pigem abiliseks tõsisema liigutamise juures, siis nutikell on vastupidi mõnusaks kaaslaseks just igapäevatoimetuste juures. Selle abil saab ju lisaks tavapärasele kellaajale jälgida oma üldist päevast aktiivsust, astutud samme ning näha ka pulssi. Aga olenevalt seadmest veel näiteks vere hapnikutaset, läbitud kilomeetreid ja palju muud ning kui seade veel ka ööseks käele jätta, saab hommikul teada isegi seda, kui efektiivne oli ööuni.

Lisamugavuse pakub loomulikult ühendus telefoniga, mis võimaldab otse randmelt vaadata ka saabunud teavitusi, lugeda e-kirju ja vastata isegi kõnedele.

 

Kaasaskantav kõlar

 

Kaasaskantavad ja telefoniga bluetooth abil lihtsasti ühendatavad kõlarid on olnud juba pikka aega, kuid eriti just suvel, müügitabelite tipus.

Võimaldab ju suhteliselt pisike ning akutoitel töötav seade pea igal pool ja igal ajal oma lemmikmuusikat kuulata ja seda õige mitu tundi järgemööda. Kuna asjalikumad eksemplarid on lisaks ka pritsmekindlad ja tekitavad päris valju ning kvaliteetset heli, siis saab tänu kaasaskantavale kõlarile meeleolukalt mööda saata nii lõkkeõhtu kui ka väiksemat sorti jaanipeo. Seega on ühe korraliku kaasaskantava Bluetooth kõlari suvevarustusse lisamine kindlasti soovitatav.

 

Kõrvaklapid

 

Kui aga tahta muusikat kuulata ilma teisi häirimata või on kõlari kaasas kandmine tülikas, tulevad appi kõrvaklapid.

 

Tänasel päeval on neid saadaval väga laias valikus ning kindlasti leiab igaüks endale sobiva mudeli. Saadaval on suuremaid ja kõrvu katvaid aga ka väiksemaid ehk kõrvasisesed variante. Eriti popiks on viimasel ajal saanud pisikesed ja täiesti juhtmevabad kõrvaklapid, mis mahuvad mugavalt taskusse, kuid mille akudes jätkub energiat mitmeteks tundideks. Lisaks pakutakse veel ka mürasummutusega eksemplare, et ennast ümbritsevast melust isoleerida. Kui valida veel mikrofoniga versioon, siis saab klappe kasutada ka telefonikõnede tegemiseks või näiteks koos arvutiga koosolekute pidamiseks.

 

Tahvelarvuti

 

Suvel võib tahvelarvuti olla mõnusaks kaaslaseks nii mõneski olukorras. Näiteks lõbustada autosõidul lapsi, olla televiisori aseaineks suvilas või ajaveetmise vahendiks rannas. Parajalt suur ekraan, sisseehitatud kõlarid ja lihtne kasutamine muudavad tahvli nii mõnegi jaoks asendamatuks.

Nii nagu nutitelefone, pakutakse ka tahvelarvuteid erinevas hinnaklassis, suuruses ja välimuses, seega peaks igaüks omale sobivaima leidma.

Küll aga tasub eelpool nimetatud tegevuste harrastamiseks soetada mobiilset andmesidet toetav variant, et ühendus jääks alles ka kodusest WiFi võrgust lahkudes.

 

Akupank

 

Viimase, kuid väga olulise vidinana võiks mõelda ka akupangale. Selle iseenesest lihtsa ja odava seadeldisega saab kriitilisel hetkel kõik nutikad ja vähem nutikad seadmed ka pistikust eemal olles jälle energiaga täita ning nii oma tegevusi jätkata. Meelelahutusest kaugemale vaadates aga tasuks ka metsa marjule või matkama minnes akupank kaasa haarata, et eksides oleks telefon kindlasti kasutusvalmis.