Kui plaanid saabunud sügisilmade eest pääsemiseks lühikest puhkusereisi mõne eksootilise riigi liivastele randadele, siis võta teadmiseks, et mobiilne internet tasub nüüd ka reisi ajaks sisse jätta. Šokiarved on minevik ehk reisilt naastes ei peagi enam laenu võtma.

 

Iga müüt on kuskilt saanud alguse ja enamasti on neil ka mingi tõepõhi all. Paljudes riikides maksis pea olematu 1 megabait internetti sisuliselt sama palju kui toekas hommikusöök ja seda liiga vabameelselt kasutades võis mobiiliarve reisi lõpuks väga kopsakaks toita. Sellised šokiarve õudusjutud levisid rahva hulgas kiiresti ja parem oli reisile minnes igaks juhuks internet telefonist üldse välja lülitada.

Õnneks ei püsi maailm paigal ja nüüdsest võime mobiilset internetti julgemalt kasutama hakata ka seal, kus jooke kookospähkli koore sees serveeritakse.

 

Kuidas?

 

Kuigi palmi all ei saa internetti kasutada päris nii nagu kodus ja EL riikides, aitavad mobiiliarve üle kontrolli säilitada ja sellegipoolest maailmaga ühenduses olla mobiilse interneti Päeva- ja Nädalapaketid. Kõige lihtsam on alla laadida Minu Telia rakendus, milles saad lisaks arvete maksmisele, esindusse aja broneerimise jms ka hõlpsasti tellida sobiva riigi nädalase paketi ning oma internetikasutust reaalajas jälgida. Nii näed täpselt, kui palju oled juba kasutanud ja kui palju on veel alles. Kui valitud paketi aeg saab ümber (või maht täis), saabub selle kohta teavitav sõnum, misjärel saad soovi korral otse rakendusest uue paketi aktiveerida.

Nädalapaketi tellimiseks ava Minu Telia rakendus, mine teenuste lehele, vajuta valikuSt Internet välismaal ning sisesta riik, kuhu reisid.

 

 

Nädalapaketid sisaldavad kuni 1 GB internetti, mida saab kasutada enam kui 40 riigis. Nädalapaketti kasutades tuleb paljudes riikides päeva hinnaks ainult 4,30 €.

Päevapaketi kasutamiseks eraldi midagi tegema ei pea ja see aktiveerub automaatselt ehk kohale jõudes võid lihtsalt internetti kasutama hakata. Päevapaketti on mõistlik kasutada, kui vajad internetti reisi jooksul ainult 1–2 päeva ja kui paketi maht või aeg hakkab täis saama, tuleb selle kohta teavitav sõnum. Järgmine päevapakett aktiveerub automaatselt kui internetti vahepeal välja ei lülitata. Päevapakettide hinnad jäävad enamikus riikides 10 € ja maht 50–300 MB ümber.

Selleks, et reisides oma internetimahtu kasutada ainult oluliseks ehk lähedastega suhtlemiseks, emotsioonide jagamiseks ja informatsiooni leidmiseks, tasub enne reisi välja lülitada nii rakenduste automaatne uuendamine kui ka taustal sünkroniseerimine (v.a rakendused, mille teateid soovid näha 24/7). Nii väldid olukorda, kus näiteks Hawaiil maandudes hakkab telefon internetti pääsedes rakendusi uuendama ning sind e-kirjade, Facebooki, Instagrami, Messengeri jm teadetega pommitama ning enne, kui saad reisiga pihtagi hakata, oled juba “kogemata” hulga internetti ära kasutanud.

Seega, et toredat reisi ei lõpetaks kibe mobiiliarve, aitavad interneti Päeva- ja Nädalapaketid väljaspool Euroopat reisides mobiiliarved kontrolli all hoida. Enne reisi veendu, kas tead, kuidas oma telefonis interneti kasutamist välismaal juhtida. Kui andmerändlus ehk data roaming on sisse lülitatud, siis on võimalik välismaal internetti turvaliselt kasutada. Rohkem infot Päeva- ja Nädalapakettide kohta leiab siit.