Sarja tutvustus: kuidas saab Jeremy Clarkson hakkama traktori roolis? 

#Amazon MGM Studios #Clarksoni talu #Inspira #Telia TV Sisuleidja
3 min lugemine

Telia Inspira + keskkonda on jõudnud valik Amazon MGM Studios originaalsisust. Näiteks tasub pilk pöörata „Clarksoni talule“ („Clarkson’s Farm“), kus tuntud saatejuht Jeremy Clarkson tutvub talupidamise võludega.

 

2021. aastal linastunud „Clarksoni talu“ viib vaatajad Suurbritannia idüllilisse maapiirkonda, kus aastaid „Top Geari“ vedanud Jeremy Clarkson otsustab oma mugavustsoonist välja astuda ja talu pidama hakata.

Eelneva talupidamiskogemuseta Clarkson peab tulema toime aastakümnete halvima põllumajandusilma, sõnakuulmatute loomade, kiratsevate põllukultuuride ja ootamatu pandeemiaga.

Muu hulgas võtab Clarkson endale lambakarja ja proovib avada poodi, kus oma talutoodangut müüa. Igal sammul tabavad teda aga ootamatused ja üllatused. 

Sarja esimene hooaeg osutus väga menukaks ning leidis fänne üle kogu maailma. Lehel Rotten Tomatoes on kriitikud andnud sarjale hindeks 100% ning ka tavavaatajad on olnud peaaegu sama helded, hinnates sarja 98% vääriliseks.

Eelkõige on kiidetud sarja hoogsust ja ehedaid karaktereid. Ja tõesti, lisaks Clarksonile säravad ekraanil Charlie Ireland, Kaleb Cooper, Lisa Hogan, Gerald Cooper jpt, kes kõik ühel või teisel moel Clarksonil maaeluga kohaneda aitavad. Nii saab ekraanil kokku lõbus kooslus, kes oma siira olemisega vaatajaid võluvad.

Kaasa aitab ka Clarksoni otsekohesus, muhedus ja julgus lolli olukorda sattuda (jätame siinkohal kõrvale tema skandaalid ja sõnavõtud väljaspool saadet ja keskendume vaid konkreetsele seriaalile). Samuti on head tööd tehtud nii kaadrite filmimise kui ka montaažiga ning kokku on saanud humoorikas ja meeleolukas vaatamine. 

Talu pidamine osutus arvatust raskemaks 

„Clarksoni talu“ näitab vaatajatele, et pole see maaelu nii lihtne midagi. Tegemisi on palju, kulud on suured ja sageli tuleb rinda pista oludega, mis sinust endast kuidagi ei sõltu. Ka Clarkson tõdes, et arvas enne sarja filmimist, et talu pidamine on käkitegu. Peagi sai ta aga aru, et hindas väljakutset tegelikkusest palju väiksemaks.

“Ma ausalt arvasin, et paned seemned mulda, ilm teeb oma töö ja toit kasvab. Nii et ma arvasin, et see pole raske, aga reaalsuses on see fenomenaalselt raske ja toob endaga palju südamevalu. Lisaks on see fenomenaalselt halvasti tasustatud. Nii et mõtlesin, et kui keegi mind filmiks, korvaks see osa mu kaotustest,” vahendas BBC 2021. aastal Clarksoni sõnu, märkides, et südamevalu all peab Clarkson silmas raskeid otsuseid, mis on seotud näiteks loomade tapmisega. 

Värske talunik mainis ka, et soetas talu endale juba 2008. aastal, ent polnud sellega kuni sarja tegemiseni üldse tegelenud. “Üks külamees võttis talupidamise enda kanda, aga kui ta pensionile läks, mõtlesin, et teen ka ise talupidamisega proovi,“ märkis Clarkson. 

2023. aastal sai „Clarksoni talu“ teise hooaja ning juba sel kevadel jõuab vaatajateni ka kolmas hooaeg. Amazon on juba kinnitanud, et Clarksoni seiklused jätkuvad ka neljandas hooajas, ent selle linastuskuupäev pole veel teada.

Sarja „Clarksoni talu“ näeb Telia Inspira + keskkonnast. 

 

Inspira + on kõigis Telia TV pakettides automaatselt sisalduv lisateenus. Telia TV kliendina saad lisatasuta vaadata ligi 3000 tundi sisu: hulgaliselt kodu- ja välismaised saateid, sarju, filme, dokumentaale, Inspira omatoodangut, tõsielusaateid ja palju muud. Inspira + sisu leiad Telia TV Sisuleidjast.