Samsungi väga hea keskmise hinnaklassi telefon sai suurema aku ja uue protsessori

#samsung #soodsad nutitelefonid
2 min lugemine

Väljast näeb telefon välja samasugune nagu aasta tagasi väljakuulutatud A-seeria mudel järjekorranumbriga 52. Sel kevadel on müügile jõudnud selle järeltulija A53 5G.

 

Uuest telefonist leiab kõigest mõned uuendused, aga see on täiesti piisav, sest eelmine, A52 5G, oli juba väga hea mudel. Üks rõõmustavamaid asjaolusid on madalam hind – 449 eurot 128GB mudeli eest. Pole ilmselt juhus, et see on täpselt nõksa odavam, kui sama suure mälumahuga Apple’i iPhone SE. Nähes, kuidas lipulaevad kipuvad minema kallimaks, siis on tore näha, et Samsungi A-seeria hind pole tõusnud.

Kui tehniliseks minna, siis A53 5G kõige märkimisväärsem riistvaraline muutus on Samsungi uus Exynos 1280 5nm protsessor. A52-l oli Qualcommi protsessor, seega hüpe nö oma majas toodetud kiibi peale näitab ehk ka muutust ettevõtte strateegias. Mis selle taga täpsemalt on, seda on raske öelda. Kas soov pakkuda odavamat telefoni või ülemaailmne kiibidefitsiit. Igaljuhul on telefon varustatud ka piisava 6GB muutmäluga.

Teine suurem hüpe on 4500mAh aku pealt 5000mAh peale. Kui juba eelmine aku oli hea, siis Samsungi väidetav kahepäevane akukestvus näib täiesti reaalne.

Kõik ülejäänu tundub olevat pärit eelmise generatsiooni mudelist. 5G, 6,5-tolline OLED ekraan, IP67 veekindlus, 64 megapiksline kaamera, 25W kiire juhtmega laadimine. Nii nagu need näitajad olid head eelmisel aastal, on need seda ka praegu.

Teatud mudelitele on Samsung lubanud neli aastat operatsioonisüsteemi uuendusi ja viis turvauuendusi –A53 5G on nende seas, kirjutab The Verge. See on Androidi telefonide seas üldiselt vaid lipulaevade privileeg, nii et väärib kindlasti äramärkimist. Apple’i telefonid saavad tihtipeale uuendusi ka pärast kuue või isegi seitsme aasta möödumist, kuid ka viis aastat on enamikule kasutajatele piisav.