Samsungi kaasaskantav projektor on kerge, lõbus ja lihtne

#projektor #samsung
2 min lugemine

Projektor kaalub kõigest 0,83kg ja on mõeldud pigem TikToki kui Blu-ray kollektsiooni vaatamiseks.

 

Aasta alguses kuulutas Samsung aasta suurimal tehnoloogiamessil CES välja uue Freestyle nime kandva projektori, mida on nüüd võimalik eeltellida. See on kerge igas mõttes. Kaaludes alla kilogrammi ning automaatselt fokusseerides ja leides õige ekraanisuhte, tehes vaatamise mugavaks. Lisaks võib selle paigutada enam-vähem ükskõik kuhu.

1080p ehk FullHD resolutsioonis saab kuvada pildi suuruses 30-100 tolli. Sellel on 180-kraadilist pööramist võimaldav alus, mis tähendab, et projektori võib suunata näiteks lakke ja vaadata videosid selili pikutades. Mis kõige huvitavam – seadme võib kruvida ka lambipirni pessa, suunates pildi või valgusshow põrandale.

Ringiliikuvatel inimestel on võimalik soetada lisaks veekindel ümbris ja aku. Lisakõlareid pole tingimata vaja, sest Samsung on välja hõiganud paljulubava 360-kraadi igas suunas kõlavad sisse-ehitatud kõlarid. Samuti saab kõlarit häälkäsklustega juhtida. Kui USB-C toitekaabel on seadmel kaasas, siis akupank tuleb soetada eraldi ja tuleb samuti müügile. Sisse-ehitatud akut projektoril pole, nii et kes plaanib minna elektriliinidest kaugemale, siis tasub mõelda aku soetamisele.

Freestyle-nimelisel projektoril saab olema mitmeid seadeid ja tehnoloogia, mis juba on kasutusel Samsungi nutikatel teleritel. Lisaks saab projektori kohandada meeleolu loovaks valgusallikaks ning samal ajal kuulata oma lemmikmuusikat. Kuigi projektor näib olevat suunatud peamiselt noortele, siis ma ei näe mingit põhjust, miks see ei võiks sobida igas eas inimestele. Jah, selle pildi kvaliteet pole nii hea, et luua suurepärane filmielamus Blu-ray filmide jaoks ning ruum peab olema üsna pime, et pildist maksimum välja võtta, kuid kui on sobivad tingimused loodud, siis on tegu hea kvaliteediga. Kuid ennekõike on selle trumbiks mugavus, mida pole suurtel projektoritel. Tõsta seda erinevatesse tubadesse enda kodus või väljaspool. Sisuliselt on seda sama lihtne kaasas kanda, kui väikest juhtmevaba kõlarit.