Samsungi uute volditavate telefonide kuulujutud

#samsung #volditav telefon
5 min lugemine

Eeldatavasti tutvustab Samsung varsti oma uusi volditavaid telefone, ehk praeguste Flip-i ja Fold-i järeltulijaid.

 

Seda, millised need seadmed täpselt olema saavad, näeme muidugi alles siis, kui telefonid on esitletud. Kuna aga tegemist on vägagi huvitavate aparaatidega, mis pakuvad palju kõneainet, saab üht-teist siiski juba ka praegu erinevate infokildude ja kuulujuttude põhjal eeldada. Seetõttu vaatamegi, mida uute volditavate kohta praegu välja pakutakse.

NB! Toodud info on vaid oletuslik ja ei ole seega eeldatavasti 100% tõene.

 

Ilmumisaeg

 

Kuigi Samsung ei ole siiani seadmete ilmumisaja kohta vihjeid andnud, võib üsna kindlalt väita, et see saab olema suve teises pooles. Täpsemalt augustis. Siiani on ettevõte nimelt kõiki S seeriast erinevaid tipptelefone sel ajal tutvustanud. Mõned allikad on küll väitnud, et nii-öelda Unpacked üritus toimub juba juuli lõpus, kuid eeldatavasti jääb reaalne müügi algus ikkagi augusti.

 

Nimi

 

Arvatavasti lähevad täide ka need ennustused, mis ütlevad, et uute volditavate nimedeks saavad Flip5 ja Fold5. Praegune põlvkond kannab ju tähist Flip4, Fold4 ning enne seda ilmunud olid Flip3, Fold3. Kuna mingisugusest sellekohasest loogika muudatustest ei ole sahistatud, siis näemegi tõenäoliselt vaid suuremat numbrit ehk Flip5-te ja Fold5-te.

 

Flip

 

Kui aga rääkida konkreetsemalt telefonidest, siis suuremad muudatused ootavad eeldatavasti väiksemat ning soodsamat (kuid suuremate müüginumbritega) Flip-i. Nimelt on praeguse põlvkonna seadmetele ette heidetud peamiselt kolme miinust. Liiga väikest välist ekraani, kehva kaamerat ja nõrka akut. Kuuldavasti on kõigi probleemidega ka tegeletud.

Väline ekraan

Suurim muudatus peakski olema Flip-i välimine ekraan. Nimelt on see siiani olnud väga väike ja peamiselt primaarse info edastaja rollis. Ehk sealt nägi küll kellaaega ja seda, kes helistas, kuid rohkemaks see suurt ei kõlvanud. Nüüd aga on kuuldavasti ekraan enam-vähem sama suur kui telefoni esikülg ja eraldi täiesti kasutatav.

Aku

Võrdlemisi palju kurdeti ka Flip-i kehva aku kestvuse üle. See kipub nimelt juba enne õhtut tühjaks saama ning muudab seetõttu seadme kasutamise ebamugavaks. Uuel põlvkonnal olevat aku suurem ning ka selle kasutamine optimeeritud, mis kokkuvõttes peaks tagama rohkem järjestikuseid töötunde.

Kaamera

Heal juhul keskpärane on ka praeguse generatsiooni Flip-i kaamera. Kuna aga tegemist on pigem kalli telefoniga, on ootused selles osas aga suuremad. Lisaks on Flip ju olemuselt elustiili seade, mida armastavad kõiksugu suunamudijad, kelle jaoks on hea kaamera oluline. Seega on uuendused fotograafia osakonnas vajalikud, oodatud ning kuuldavasti ka ellu viidud.

Kiibistik

Hea uudisena sahistatakse ka seda, et uued volditavad Samsungid saavad omale uusima Snapdragon 8 gen 2 kiibistikku. See on hetke parim saadaolev ja kindlasti tervitatav uuendus. Ehk kokkuvõttes peaks telefon olema kiirem ja võimsam, kuid samas energiasäästlik.

Hing

Ja viimaks kahte ekraani poolt ühendav hing. See on seadme kõige keerulisem komponent ja kuigi füüsiliselt vastupidav, ei meeldi kasutajatele praeguse lahenduse puhul suletud asendis ekraani poolte vahele jääv vahe. Kuuldavasti on see viga parandatud ja uue konstruktsiooniga seda enam ei ole. Elame-näeme.

Muus osas aga peaks telefon olema enam-vähem sarnane praegusega. Ehk oluliselt ei muutu mõõdud ja kasutusel olevad materjalid. Küll aga lisandub eeldatavasti valikusse uusi värvitoone nagu ikka selliste uuenduste puhul kombeks on.

 

Fold

 

Kui aga rääkida suuremast vennast ehk Fold-ist, siis tuleb nentida, et uudiseid on vähem.

Kiibistik

Peaaegu kindlasti saab uuenduse kiibistik, ehk kasutusele võetakse samuti Snapdragon 8 gen 2. Nagu juba öeldud on tegemist hetke parima Android nutiseadmetes kasutatava protsessoriga ning tulenevalt seadme staatusest ei saagi siin muud lähenemist olla.

Kaamera

Arvatavasti saab uuenduse ka kaamera. Küll aga on pakutud, et kasutusele ei võeta S23 Ultra komplekti, vaid aste madalamat ehk tavalise S23 oma. Ka sellel kaamerasüsteemil pole eriti viga ning suure tõenäosusega on selline valik tehtud, et hinda kokkuvõttes pisutki soodsam hoida. Kuigi mudelivaliku kõige kallimalt telefonilt ootaks ka kõige paremat kaamerat.

Välimus

Mõõtude ja välimuse osas on aga jutte, et need jäävad peaaegu samaks. Seega ei muutu välimine ekraan laiemaks ning ka sisemine jääb samasse formaati. Eks tegelikult on ka praegused täiesti kasutatavad, kuid mõned konkurendid on läinud seda teed, et muutnud seadme lühemaks ja laiemaks. Selle tulemusena on väline ekraan lähemal tavapärasele nutitelefonile ja sisemine tahvlile, mis kokkuvõttes tähendab teatud olukordades ehk pisut mugavamat kasutamist.

Hing

Kui üldiselt on praegune Fold siiski väga-väga hea telefon on ka selle puhul peamiseks etteheiteks hing. Täpsemalt ikka see, et ekraanipoolte vahele jääb aparaadi kokkuvoltimisel nähtav vahe. See muudab see niigi paksu telefoni veel paksemaks ning näeb ka kole välja. Kuigi füüsikaliselt on sellel kindlasti omad põhjused ning lisaks kaitseb selline lahendus sisemist ekraani juhul, kui sinna vahele peaks jääma näiteks mustus, on säärane vahe ikkagi miinus. Fold5 saab aga kuuldavasti omale sellise hinge, mis liidab seadme pooled kokkuvoltimisel tihedalt teineteise vastu, mis muudab telefoni õhemaks ning näeb kahtlemata ka kenam välja.

 

Kokkuvõtteks

 

Nagu sellistel puhkudel ikka, võib kokkuvõtteks öelda, et kindlat ei ole midagi. Me võime vaid eeldata, et uus tippseeria on tulekul ja küllap saavad need ka praegusest võimsamad ja kiiremad. Aga selle teada saamiseks, mis täpselt muutub, peame ikkagi kannatama.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.