Saame tuttavaks: Telia toetustegevuste juht Elo Võrk tugevdab digiühiskonda ja suurendab selle turvalisust

#Elo Võrk #Suurim julgus #Telia #toetustegevus
4 min lugemine

Küsisime Elolt kümme küsimust, et kuulda, mis oli tema lapsepõlve unistuste töökoht ja millist supervõimet ta endale sooviks.

 

Elo Võrk algatab ja juhib Telias projekte, millel on tugev ühiskondlik mõju. Igapäevaselt tegeleb ta internetis laste õiguse ja turvalisuse tagamisega kui ka erinevate ühiskonnagruppide digitaalse kaasatuse suurendamisega.

 Telias on Elo üheks südamelähedasemaks projektiks „Suurim julgus“, mille eesmärk on võidelda küberkiusamisega. Iga viies laps Eestis on kogenud küberkiusu ja veel suurem hulk on neid, kes on seda olukorda pealt näinud. Seetõttu on loomulik, et internetiteenuse pakkujana ei jää Telia probleemi lahendamisel kõrvalseisjaks.

Tehnoloogiliste lahenduste kaudu mõjutab Telia kõikide ühiskonnagruppide elusid. Seetõttu on Telia eesmärk, et kõik see, mida läbi Telia teenuste pakutakse, peab olema inimestele turvaline ja aitama oma elu paremini elada ning võimaldama kaasatust, olenemata digioskustest.

„Meie teenus on palju rohkemat, kui lihtsalt telefoniga helistamine ja televisiooni vaatame. Me aitame muuta ühiskonda tugevamaks ja lahendada probleeme läbi tehnoloogia, mida ilma selleta ei saaks,“ leiab Elo.

Kuidas aga kirjeldab Elo Teliat ning millist raamatut ta viimati luges, vaata alljärgnevalt.


KÜMME KÜSIMUST JA VASTUST

Mis oli Sinu lapsepõlve unistuste töökoht ja kuidas on see tänase tööga Telias seotud?
Mul oli väga „punk“ unistus saada Rakvere lastepolikliiniku arstikeerutajaks. See on mu enda  pandud nimi ametile, mille töö sisuks oli registratuuris keerutada riiuleid, millest tuli leida tähestiku järgi õige lapse ravikaart. Ma nii väga tahtsin neid riiuleid keerutada, sest see oli kõige ägedam töö üldse. Pärast seda unistasin arhitektiks saamisest.

Tundub, et seos Teliaga puudub täielikult. Või siiski… Arstikeerutamine on vist analoogmaailmas skrollimine ja arhitekt mu sees teostab pidevalt unistust ehitada hea maja. Tunnen end oma peas ja igas teemas selle hea maja planeerijana.

Mis on viimane teos, mida tarbisid (raamat, podcast, video jne)?
Viimane raamat, mille läbi lugesin oli  „ATH 2.0 lapsepõlvest täiskasvanueani“, hetkel on pooleli “Kuidas rännata ilma hirmuta”.  Ma ei tarbi liiga tõsist ja akadeemilist kraami.

Nimeta kolm sõna, mis iseloomustavad sinu jaoks Teliat
Roheline, mõjukas ja hooliv.

Mis on viimane asi, mis sa oma tööd tehes õppisid?
Kuulamist – siiani õpin ja pole lõpuni selgeks saanud seda, kui oluline ja raske see päriselt on.

Apple või Android?
Kindlalt Apple, sest Android-seadmega ma ei oska isegi pilti teha.

Kui sa saaksid omada mõnda supervõimet siis, mis see oleks?
Pigem ei tahaks üldse sellist võimet, sest sellega kaasneb liiga suur vastutus kogu maailma eest, mida ma ei suudaks ega tahaks vastu võtta. Kui ikkagi antakse ja keelduda ei saa, siis leevendaks kõikide inimeste, loomade ja looduse kannatusi. Selleks, et oleks kerge ja hea elada. Ma arvan, et elu ei pea kellelegi talumatult raske olema.

Kontor või kodukontor?
Kindlalt kontor, mul läheb juba paljast mõttest kodus töötada süda pahaks. Tahan seda tunnet, et töö lõppeb siis, kui ma kontorist ära lähen ja kodus on minu värk. Seal teen, mis tahan ja tööle ei mõtle.

Kuidas sa hoiad tasakaalu töö ja eraelu vahel?
Tööpäeva lõppedes lähen töölt ära ja ei tegele tööasjadega väljaspool tööaega. Isegi kui ma midagi valmis ei jõua, siis ma ei võta seda aega oma une või pere arvelt. Been there, done that. Tean, et see ei vii mind paremasse kohta, sest lõpuks on kõik õnnetud ja töö ei saa kunagi otsa.

Kes on sinu suurim eeskuju?
Mul on neid palju ja kui ma neile mõtlen, siis huvitaval kombel on nad kõik naised: Michelle, Clara, Andra, Kaja, Helo, Annika, Johanna-Maria… Need on naised, kes on julged, targad, töökad, teevad kirega ja pühendumisega seda, millesse usuvad ja ei võta seejuures ennast liiga tõsiselt. Ja muidugi kõik inimesed, kes mind naerma ajavad.

Kui meil ei oleks internetti, siis
…me elaks aastas 1990. Päris õudne aeg oli, ma ei sooviks seda kindlasti tagasi.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.