Saame tuttavaks: Telia andmete valdkonna ärijuht Rivo Roosileht muudab oma tööga Eesti inimeste elu mugavamaks

#liikuvusandmed #Rivo Roosileht #töö
3 min lugemine

Rivo Roosileht töötab Telias koos andmeteadlaste ja ettevõtetega liikuvusandmete põhjal välja lahendusi, mis muudavad Eesti inimeste elu mugavamaks ja turvalisemaks.

 

Esitasime Rivole kümme küsimust, et saada teada, mis teda töös ja elus inspireerib ning kuidas hoiab ta tasakaalu töö ja eraelu vahel.

Rivo üheks olulisimaks projektiks Telias on linnade CO2 mõjuanalüüs, mis võimaldab paremini planeerida nii ühistransporti, vähendada ummikuid, planeerida teede ehitust kui ka liikluskaameraid, et muuta liiklust turvalisemaks.

Selliste analüüside tegemisel tuginetakse suurandmetele ehk vaadeldakse suurte inimhulkade liikumist. Tegemist on anonüümsete liikuvusandmetega, kus ühegi inimese personaalseid andmeid pole võimalik tuvastada.

Praktilised kogemused on näidanud, et ärilised otsused peaksid põhinema reaalsetel ja usaldusväärsetel andmetel. Liikuvusanalüüsidel on reaalne mõju ühiskonnale, keskkonnale ja ettevõtetele, sest need võimaldavad planeerida oma tegevust targemalt ja keskkonnasõbralikumalt.

Kuidas aga kirjeldab Rivo Teliat ning mida ta viimati tööd tehes õppis, loe alljärgnevalt.

 

10 KÜSIMUST JA VASTUST

Mis oli Sinu lapsepõlve unistuste töökoht ja kuidas on see tänase tööga Telias seotud?
Lapsena tahtsin saada kosmonaudiks. Seos lapsepõlve unistuse ja tänase töö puhul on vist tõesti olemas. Mõlemal ametikohal on palju tundmatut ja uut kogu aeg teha. Mõlemad ametikohad võimaldavad luua ühiskonda suuremat väärtust.

Mis on viimane teos, mida tarbisid (raamat, podcast, video jne)?
Raamatutest lugesin viimati “Blue Ocean Strategy” ja podcastidest kuulan regulaarselt  “Coldfusion” ja “Soft white underbelly”.

Nimeta kolm sõna, mis iseloomustavad sinu jaoks Teliat
Ahhaa, ohhoo ja wow.

Mis on viimane asi, mis sa oma tööd tehes õppisid?
Iga nädal õpin midagi uut, aga viimatine uus teadmine tekkis eelmisel nädalal, mil avastasin andmete põhjal seose  järjekordade ja tehingute vahel kaupluses.

Apple või Android?
Android.

Kui sa saaksid omada mõnda supervõimet siis, mis see oleks?
Võime kontrollida aega.

Kontor või kodukontor?
Merekontor.

Kuidas sa hoiad tasakaalu töö ja eraelu vahel?
Siin ei ole head valemit. Aga see käib tsükliliselt. Vahel on tähelepanu rohkem kodustel asjadel, vahel tööl. Püüan sellist tasakaalu hoida ja hetkel tundub, et see on viimased paar aastat hästi toiminud.

Kes on sinu suurim eeskuju?
Ma ei saa siin ühte isikut välja tuua. Aga inimesed, kes teevad rohkem kui neilt oodatakse ja inimesed, kes muudavad innovatsiooni laiemale ringkonnale kättesaadavaks.

Kui meil ei oleks internetti, siis
….meil oleks perfokaardid ja palju frustreerivat elukorraldust

 

Artiklis kasutatud foto: Patrik Tamm