Mitte volditav, aga rullitav? Jah, just sellise iselaieneva nutitelefoni prototüübiga Motorola välja tuli.

 

Lenovo Tech World 2022 üritusel esitles Motorola demovideos rullitavat mobiiltelefoni. Ühe nupuvajutusega sirutus selle ekraan välja ja tõmbus tagasi kokku, sobitudes ekraanil mängiva video suurusega.

 

 

Demovideos on näha vaid telefoni esikülge ja ekraan näib kerivat üles alumisest servast. Kuigi tegu on prototüübiga, siis näib, et sellega ollakse juba siiski kuhugi jõudnud, sest ekraanil on näha aku ja mobiilside ikoonid. “Veerev” ekraan on painduv OLED, mille mõõtmed on väljatõmmatuna 6,5 tolli ja kokkutõmbununa vaid veidi üle 4 tolli.

Motorola pole telefoni kohta liiga palju üksikasju avaldanud ja nagu prototüüpide puhul ikka, ei või kunagi lõpuni kindel olla, kas see ka turule jõuab. Paindlike telefonide kontseptsioonid on praegu kuum teema. Kõige lähemal on olnud rullitava telefoni väljatoomisele LG, kes paraku eelmisel aastal oma kaubad nutitelefoniturul kokku pakkis. Siiski toimetab nö pehmete või paindlike ekraanidega Motorola emafirma Lenovo praegu päris aktiivselt – volditava tahvelarvutina on kohe müügile jõudmas ThinkPad X1 Fold 2022 ja Motorola Moto Razr 2022, kirjutab The Verge.

Lenovol on töös ka lahtirullitava ekraaniga sülearvuti, mille laienev ekraan annab paremad võimalused teha arvutis mitut asja korraga, näha pilte suuremana, mahutada rohkem teksti jne. Motorola ei avaldanud veel iserulliva telefoni ega ka arvuti nime. Võib-olla see olekski liigne ruttamine, sest käes saame neid seadmeid hoida tõenäoliselt alles mõne aasta pärast.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.