Mõned nipid ja näpunäited, mida enne reisi kindlasti jälgida võiksid.

 

Tee kindlaks, kus sa tegelikult ööbid

 

Tõenäoliselt tuleb igaühel meelde mõni selline puhkusereis, kus internetist valitud romantilise unistuste hotelli asemel sattusite õuduste koopasse.

Õnneks on olemas sait, kust leiab ausad hinnangud ja pildid majutusasutustest, mis võib nii mõnegi puhkuse päästa.

 

Allikas: ekraanitõmmis www.oyster.com
Allikas: ekraanitõmmis www.oyster.com

 

Lisaks leiab külastajate kommentaare ja pilte saitidelt:

Uuri ümbrust

 

Alati ei tasu reisifirma või turistidele loodud pilte uskuda.

Hotelli ümbrusest ja reisi sihtkohast saad ausa pildi Google Mapsi street view funktsiooniga, kuidas seda kasutada, loe lähemalt siit.

 

Allikas: Google Maps

Google Maps street view abil tasub virtuaalselt läbi käia ka näiteks teekond rongijaamast hotellini.

Kui tegu on linnareisiga, siis leiab huvitavat infot linna erinevate piirkondade kohta Hoodmapsi veebilehelt. Hoodmaps töötab nagu Wikipedia ehk igaüks saab sinna infot lisada ja selle õigsuse üle hääletada. Erinevate inimeste lisatud infost moodustuvad tsoonid, nagu näiteks palju turiste, tudengid, taskuvargad jne.

 

Allikas: ekraanitõmmis www.hoodmaps.com

 

Ühistransport

 

Kui kavatsed ringi liikumiseks kasutada ühistransporti, on taas asendamatuks abimeheks Google Maps. Kui valid oma liikumisvahendiks ühistranspordi (rongi ikoon kaardirakenduse vasakus ülaservas), siis pakub kaart liikumiseks busse, ronge jm ühistransporti. Oluline funktsioon on Depart at valik ehk väljumisaeg. Selle abil oskab Google Maps pakkuda sobivaid transpordivahendeid vastavalt nende graafikutele. Oluline on see ka siis, kui saabute sihtriiki hilja öösel või väga vara hommikul: Google Maps näitab ära, kas sel ajal midagi üldse liigub.

 

Allikas: Google Maps

Dokumendid

 

Oma reisidokumentidest tee telefoniga pilt ja saada see iseendale e-postile. Kui sinu dokumentidega reisi ajal midagi juhtub, lihtsustab see oluliselt asjaajamist.

 

 

Registreeri oma reis

 

Enne sõitu käi kindlasti Välisministeeriumi ReisiTargalt lehel, registreeri oma reis ja vaata üle soovitused, mis probleemide korral võivad hädast päästa. Telefoni salvesta 24h abinumber:

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.