Puuteekraaniga sülearvuti Microsoft Surface Laptop Go

#Microsoft #sülearvuti
4 min lugemine

Kui mõnda aega tagasi katsetatud süle- ja tahvelarvuti hübriid Microsoft Book 3 jättis endast pisut vastuolulise mulje, siis sama tootja Laptop Go on hoopis teist masti seade. Nagu nimigi ütleb on tegemist puhtatõulise sülearvutiga, mis on äärmiselt kompaktne ja mõeldud liikuvale inimesele.

 

Lühidalt öeldes on Go näol tegemist 12,4 tollise sülearvutiga, millel on puuteekraan ja mis Microsofti mõistes paigutub soodsamasse hinnaklassi. Eestis tähendab see siiski ca 1 000 euro suurust hinnasilti. Õnneks saab kasutaja selle raha eest vähemasti ka küllaltki asjaliku seadme.

 

 

Disain

 

Välimuse osas on Laptop Go puhul mindud nii-öelda kindla peale. Seadme korpus on valmistatud alumiiniumist ning näeb välja pigem asjalik. Kõiksugu disainiviguritest on loobutud ja tulemuseks on üsnagi klassikalise välimusega pisikene sülearvuti. Üldmulje on lihtne, kuid samas soliidne ja kvaliteetne.

 

 

Kuna klaviatuur ulatub peaaegu korpuse servadeni, on klahvid mõistliku suurusega ning nende vahel on piisavalt ruumi. Seega on trükkimine mugav. Ka nuppude käik on pehme ja vaikne. Mõnusa lisana on olemas ka klaviatuurivalgustus, nii on hämaras toimetamine üksjagu lihtsam. Üsna omapäraselt on ka sisselülitamise nupp paigutatud klaviatuurile ja võib esmapilgul isegi märkamatuks jääda. Veelgi huvitavam on aga see, et selle sama klahvi sisse on ehitatud ka sõrmejäljelugeja. Küllaltki suur on suudetud teha ka puuteplaat ning ühtegi etteheidet sellele teha ei saa.

 

Ekraan

 

Microsoftile omaselt on süler varustatud ka puuteekraaniga. See on mõnus lisa ning annab kasutusmugavusele palju juurde. 10 puutepunkti toega toimib suurepäraselt ja reageerib puudetele ootuspäraselt. Midagi ei ole ette heita ka pildi kvaliteedile üldiselt. Olgugi, et puuteekraanidele omaselt on selle pind läikiv, ei ole peegeldused liialt häirivad ning kasutusmugavus on pigem hea. Tavapärasest erinev on aga ekraanisuhe – see on 3:2, mitte levinud 16:9. Resolutsioon on seega samuti levinud 1920×1080 asemel 1536×1024. Antud juhul toimib 3:2 suhe päris hästi ja ekraan tundub visuaalselt suurem. Ainus, mida ette heita on see, et teatud olukordades tahaks ekraani nurka pisut rohkem tahapoole pöörata.

 

Aku ja liidesed

 

Mis puudutab aku vastupidavust, siis ka see on pigem hea. Kuigi tootja lubab kuni 13 tunnist tööaega, on reaalses kasutamises saavutatav 9 tundi samuti igati korralik tulemus. Tähendab see ju seda, et laadija järele peab haarama alles tööpäeva lõppedes.

Kui aga rääkida liidestest, siis siin võiks olla olukord pisut parem. Nimelt ei ole Microsoft neid Go-le kuigi heldelt paigutanud. Täpsemalt öeldes on tavapärastest ühenduspesadest olemas vaid USB, USB-C ja 3,5 mm kõrvaklapipesa. Lisaks veel Microsofti enda Surface Connect port. Igapäevases kasutamises tähendab see seda, et võimalikult palju tuleb kasutada lisaseadmeid, mis ühenduvad näiteks Bluetoothi või Wifi abil.

 

Parameetrid

 

Tehnilistelt parameetritel on seade, nagu öeldud, 12,4 tollise puuteekraaniga, millel on 3:2 ekraanisuhe. Arvuti kaalub vaid 1,1 kilogrammi ning on seega kaasaskandmiseks nagu loodud. Testseadmel oli protsessorina kasutusel Intel i5-1035G1 ning 8GB põhimälu. Igapäevasteks toimetusteks on selline konfiguratsioon igati piisav. Meeldiva lahendusena on ka jahutus ehitatud nii, et põhja all ja külgedel ei ole ventilatsiooniavasid. Need on peidetud ekraani alla hinge sisse. Nii saab õhk peaaegu igas olukorras vabalt sisse ja välja liikuda. Õnneks on see õhu liikumine ka päris vaikne ja häirivat undamist ette pigem ei tule. Mis puudutab kõvaketast, siis 128GB SSD ei ole küll kõige suurema mahuga, kuid tavakasutajale siiski enam-vähem piisav.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks on Laptop Go üllatavalt meeldiv pisikene sülearvuti. See näeb hea välja ja on kokku pandud kvaliteetsetest materjalidest. Tänu kergele kaalule ja kompaktsetele mõõtudele on seadet mugav kaasas kanda ja ka akust jätkub pikaks tööajaks. 3:2 ekraanisuhe toimib 12,4 tolli juures üllatavalt hästi ning lisamõõtme mugavaks kasutamiseks annab puutetundlikkuse olemasolu. Mõnes situatsioonis kuluks ehk ära rohkem ühenduspesasid, kuid muus osas on Go igati meeldiv seade. Äriklientidele on positiivne kindlasti ka tootja poolt pakutav 24 kuu pikkune garantiiperiood ja Windows 10 Pro operatsioonisüsteem.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi