Parimad aktiivsusmonitorid ja nutikellad, mis sobivad kõigile

#aktiivsusmonitor #nutikell
3 min lugemine

Kui sulle meeldib rulluiskudega sõita, kodu lähedal metsas joosta või basseinis ujuda, siis siit leiad sobiva kella, millega seda mõõta.

 

Käe peal kantavad seadmed on väga isiklikud. Need peavad olema mitte ainult mugavad ja hea väljanägemisega, vaid ka sobima elustiili ja liikumusharjumustega. Olen siia valinud kellad, mis pole otseselt mõeldud sportlastele, vaid pigem sellised, mis võiks olla sobivad igale inimesele, olenevalt elustiilist. Kui käid iga päev jooksmas või hoopis lõunapauside ajal värskes õhus jalutamas, need kellad ja aktiivsusmonitorid sobivad selleks ideaalselt.

 

 

Parim kõigile

Fitbit Charge 4

Enamikul inimestel tekib enne uue kella ostmist küsimus – kas valida Fitbit, Apple Watch või Garmin? Kui juba selline küsimus tekib, siis ilmselt pole sul vaja Garmini sportlastele mõeldud funktsioone ja piisab Fitbitist. Arvestades, kuidas peaaegu iga suurem tehnoloogiafirma püüab oma jalga aktiivsusmonitoride ukse vahele saada, siis Fitbit on jäänud läbi aastate taskukohaseks, ilusaks ja mugavaks. Seda on lihtne kasutada ja sellel on palju kasutajaid, kellega foorumites üksteist liikuma inspireerida ja tulemusi võrrelda. Charge 4 mudelil on sisse-ehitatud GPS, mille tavaliselt leiab palju kallimatelt seadmetelt.

 

Parim aktiivsusmonitor ja nutikell iPhone’i kasutajatele

Apple Watch Series 6

Apple toob igal aastal välja uue kella. Kui sul on juba mõni vanem mudel, siis pole vast vajadust uut soetada, kuid ostes Apple’i kella esimest korda, siis see mudel on kõige-kõigem. Eelmisel aastal tõi Apple välja lisaks Apple Watch 6-le ka mudeli SE, mis on taskukohasema hinnaga. Watch 6 laeb kiiremini ja mõõdab rohkemaid asju, sealhulgas vererõhku.

 

Parim Samsungi telefoni omanikele

Samsung Galaxy Watch Active

Kui sul juba on Samsungi telefon, siis võib tekkida ka soov Samsungi kella järgi. Galaxy Watch Active on kerge, atraktiivne ja poole odavam kui Apple Watch. Ühtlasi tolmu- ja veekindel ning sisse-ehitatud GPS-ga, mõõdab pidevalt südamerütmi ja jagab kiitusi, kui oled saavutanud oma seatud eesmärke.

Väga hea on ka uuem mudel Galaxy Watch 3, mis on küll märgatavalt kallim.

 

Erksa ekraaniga aktiivsusmonitor

Garmin Venu

 

Samuti väga hea kell GPS-ga ning värvilise ja ereda AMOLED ekraaniga, mida näeb ka päikselise ilmaga selgelt. Sobib spordiks ja on samas mõeldud kandmiseks ööpäevaringselt, mõõtes und, liikumist, lastes teha makseid jne.

 

Kõige ilusam kell

Garmin Lily Sport 

Garmin on juba pikemat aega tootnud sportlikke kellade kõrvalka nn moekelli, mis näevad head välja, kuid neil on olnud väiksemaid probleeme. Kas ei hakka ekraan alati tööle, kui tõstad randme või on ekraani puutetundlikkus vahel mitte kõige tundlikum. Kuid see sport-versioon Lilyst on suurepärane. Aku vastupidavus on umbes viis päeva.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.