Pargi.ee äpiga saab nüüd maksta elektriautode laadimise eest

#elektriautod #Holger Haljand #pargi.ee
2 min lugemine

Elektriauto laadimise eest saab nüüd maksta Pargi.ee äpiga, millel on täna üle 170 000 unikaalse kasutaja. Äpi abil saab valida endale sobivaima laadija nii asukoha kui hinna järgi.

 

Telia ärikliendiüksuse juht Holger Haljand tõi välja, et kuigi teadlikkus keskkonnasõbralike lahenduste vajalikkusest Eestis kasvab ning järjest populaarsemaks muutuvad ka elektriautod, on kiire elektriautode leviku eelduseks korralik laadimispunktide taristu ja kasutusmugavus.

“Elektriautode laadimisvõrk järjest areneb ja pidevalt tekib juurde uusi laadimisteenuse pakkujaid, kuid seni on üheks probleemiks olnud ühtse maksesüsteemi puudus – igal teenusepakkujal on oma äpp või muu makselahendus ja protsess, kuidas laadimisel maksmine toimub. Sarnane olukord oli kunagi parkimise eest tasumisega ning selle probleemi lahendas Pargi.ee äpp, koondades kõik tasulise parkimise alad kokku ühte keskkonda,” rääkis Haljand.

Elektriautode laadimise makselahenduse Pargi.ee platvormil on loodud Telia koostöös Plugfree OÜ, AS Signaal TM, LIFF Mobility OÜ ja Datanor OÜ-ga.

Laadijad, kus juba saab maksmiseks Pargi.ee äppi kasutada, on tähistatud vastava QR-maksemärgisega. Väga lähestikku asuvate laadijate korral ei pruugi geolokatsioon väga täpselt toimida, seega on QR-maksemärgis seotud konkreetse laadija või laadimisjuhtmega.

Laadimine ja maksmine on väga lihtne – kasutaja ühendab laadimiskaabli autoga, skaneerib QR-maksemärgise ning laadija ongi kasutamiseks valmis. Kui laadimine on lõpetatud, teostatakse makse automaatselt.

Tegemist on dünaamilise makseviisiga ehk kui näiteks parkimist alustati mobiilimaksega, siis laadimisteenuse kasutamiseks muudetakse makse automaatselt mobiilipõhiseks kaardimakseks. QR-maksemärgis on universaalne ning seda saavad kokkuleppel kasutada ka teised makselahenduste äpid.