Samsung S10 ehk kolmest telefonist koosneva seeria keskmine mudel, jääb kohe silma oma suurepärase ekraaniga ning võidab tänu käepärasele olekule ja ilusale disainile kiirelt paljude kasutajate südamed.

 

Disain

 

Just käepärane võiks S10 kohta öelda. Olles viimasel ajal kasutanud nii-öelda pluss suuruses telefone (Samsung Note 9, Galaxy S10+, Huawei P30 Pro), tundub S10 esimese hooga kätte võttes isegi pisike. Kasutades aga selgub, et tegelikult on kõik õiges mõõdus ja sõrmed ulatuvad erilise pingutuseta igale poole, kuhu vaja. Omajagu aitab siin kaasa ka Samsungi poolt uuendatud kasutajaliides, mille raames on tihedamini kasutatavad toimingud toodud pöidlale lähemale. Ehk S10 istub hästi kätte ning on tänu kvaliteetselt kokku pandud metallist ja klaasist korpusele seejuures ka soliidne. Taskus aga on ta nähtamatu, mitte ei piilu sealt sarnaselt pluss suuruses konkurentidele uudishimulikult välja.

 

Ekraan

 

Tootja ise kutsub seadme ekraani Infinity-O nimega. Maakeeli tähendab, et see ulatub nüüd servast serva ning on külgedelt veel Samsungi lipulaevadele kohaselt omakorda kaardus. See aga on loonud olukorra, kus isegi 6,1-tollise ekraanimõõdu juues on aparaadi enda suurus suudetud normaalsena hoida. Numbrites väljendatuna on esipaneelist nüüd 93,1% kasutusel ekraanina. Nagu Samsungil ikka, on Super AMOLED display poolt pakutav pilt väga ilus. HDR10+ tagab selle, et värvid on kirkad ja must värv on tõesti must. Teisalt aga on tänu piisavale eredusele kõik ka päikesevalguses nähtav. Muljetavaldav on ka ruuttollile mahutatud pikslite arv, neid on seal tervelt 550.

Terviku huvides on päris hea mõte ka esimese kaamera jaoks ülemisse paremasse nurka augu tekitamine. See mõjub seal kuidagi loomulikuna ning ei jää nii palju silma kui muud sarnased lahendused ehk suuremad või väiksemad kulmud-sälgud.

Ekraani alla on paigutatud veel ka ultraheli tehnoloogiat kasutav sõrmejäljelugeja. See tähendab, et enam ei ole seadme tagaküljel või kusagil mujal eraldi sõrmejäljelugejat, vaid see ilmub ekraanile siis, kui vaja. Selline lahendus on mugav ning erinevalt mõnedest odavama klassi seadmetes leiduvatest optilistest variantidest töötab ultrahelil põhinev lahendus ka siis, kui sõrmed on niisked. Kui sisse lülitada ka näotuvastus, avaneb telefon emba-kumba kasutades sekundi murdosaga ning kasutaja ei pea seadme avamisele eraldi mõtlema.

 

Kaamera

 

Pildistamise jaoks on Samsungil tagaküljele paigutatud kolmest kaamerast koosnev riba. See ei ole küll tagapaneeliga päris samal tasapinnal, kuid väljaulatuv osa ei häiri ka kuidagi.

 

Allikas: Mart Laanemägi

 

Nagu eeldada võib, leiab komplektist normaalse (12 MP), telefoto (12 MP) ja lainurk (16 MP) objektiividega kaamerad. Neist vahest kõige erilisem on lainurk. See võimaldab võrreldes tavaolukorraga tõesti rohkem pildile saada ning seega saab nüüd ka suurem seltskond või väiksem ruum üles pildistatud. Üsna hästi tuleb telefon toime ka hämaras ning telefon saab aru, kui pilt jääb ebaterav või kellelgi olid silmad kinni. Tehtud saavad ka bokeh-efektiga portreed ning lähifotod. Video poole pealt on toetatud UHD resolutsioon. Seega, ehkki turul leidub tegelikult veelgi parema kaameraga telefone (Samsung S10+, Huawei P30Pro), on ka S10 poolt pakutav siiski väga-väga hea ja kaamera poolest kuulub seade kindlasti mobiilimaailma tippude hulka.

 

Tehnika

 

Üheks S10-t saatvaks deviisiks võiks olla elekter juhtmevabaks. Seda siis seetõttu, et aparaat oskab ennast juhtmevabalt täis laadida, aga lisaks ka ise juhtmevaba laadijana käituda. Nii saab akus leiduvat energiat jagada kõikidele sama standardit toetavatele seadmetele, olgu selleks siis teine telefon, kell või kõrvaklapid. Siin on taas tegemist omadusega, millest esialgu ei oska puudust tundagi, aga olles kord sellega harjunud, on sellest taas ilma jäämine küllaltki raske. Umbes sama nagu alati sees ekraani funktsionaalsus. Aku ise mahutab 3400 mAh, mis ei ole nii palju kui suurematel telefonidel ning mõneti annab see ka tunda. Ehk õhtuks kipub akus energiat alles olema vaid paarikümne protsendi jagu ja üle ühe päevast aku kestvust S10-lt oodata ei ole.

Juhtmevabadusest aga on õnneks pääsenud kõrvaklapid, mis tähendab, et vana hea 3,5 mm pesa on seadmel endiselt alles. Alles on ka mitu versiooni sisemise mälu suuruse osas. Seda pakutakse kas 128 või 512 GB jagu ning lisada saab veel kuni 512 GB mälukaardi. Sellisel juhul tuleb küll loobuda ühest SIM-kaardist, kuna mälu- ja SIM-kaartide pesa on jagatud. Aga nii on see enamikul telefonidel. Põhimälu on 8 GB ning protsessor Samsungi enda kaheksa tuumaga Exynos 9820. Androidi versioon on loomulikult 9.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtvalt on S10 näol tegemist mõnusa telefoniga, mis kannab lipulaeva staatuse igati auga välja. Sel jagub nii võimsust kui ka stiili ning seda peabki üks lipulaev kasutajale pakkuma. See, et tegemist ei ole kõige suurema ekraaniga aparaadiga, ei ole üldse halb asi, vaid tänu mõistlikule suurusele on seadet tegelikkuses hoopis mugavam kasutada.