Millised saavad olema Samsungi uued lipulaevad?

#lipulaevad #nutitelefon #samsung
4 min lugemine

Eeldatavasti tutvustab Samsung maailmale juba õige pea oma uusi tipptelefone, ehk S22 seeriat.

 

Millised need seadmed täpselt tulevad, saame muidugi teada siis, kui eesriie on langenud ja telefonid esitletud (eeldatavasti juhtub see jaanuari lõpus), kuid üht-teist võib siiski juba ka praegu erinevate lekkinud infokildude ja kuulujuttude põhjal eeldada. Kuna ennustamine on põnev ja kuulujutud paeluvad, siis vaatamegi, mida uute sedmete kohta pinnale on ujunud ja oletame, millised need olla võiksid.

NB! Kindlasti ei ole kogu info täielikult tõene ja seetõttu ei tuleks seda ka 100% kindlusega võtta, kuid mingi aimduse ehk ikka saab.

 

Rivis on kolm mudelit

 

Kõikide eelduste kohaselt on, sarnaselt möödunud aastale, esitlemisele tulemas kolm mudelit. Numbriliselt tähendab see siis S22, S22+ ja S22 Ultra.

Neist S22 on siis tavamudel, S22+ aga selle suurema ekraaniga versioon ja S22 Ultra see kõige-kõigem variant, mis peaks pakkuma parimat kaamerat, suurimat ekraani ja akut jne. Küllap lisandub sinna ka kõrgeim hind.

 

Disain

 

Mis puudutab seadmete disaini, siis arusaadavalt kindlaid andmeid kuskilt võtta ei ole, kuid väidetavalt on 22 ja 22+ suhteliselt sarnased praeguste S21 mudelitega. See tähendab siis põhimõtteliselt samasugust kaameramooduli disaini ja üleüldist olekut.

 

Allikas: Samsung
(pildil S21 mudel)

 

Ultra peaks neist aga olema tunduvalt suurem ja seekord teistsuguse kaamerate paigutusega. Kõige rohkem eeldatakse, et olemuselt hakkab see meenutama endisaegset Note seeriat. Üha enam on kuulda ka jutte, et Ultra mudelil tuuakse tagasi  ka stylus ehk puutepliiats. See on küll Note seeria tootmise lõpetamisel kuulunud tippseadmete lisavarustuse nimekirja, kuid nüüd peaks puutepulk taas kohe algselt telefoniga kaasas olema.

Kasutatavate materjalide kohta põhjapanev info puudub, kuid osade allikate kohaselt on S22 ja S22+ tagakülg valmistatud klaasist ning Ultra oma tehtud metallist, või siis matist klaasist, mis näeb välja nagu metall.

 

Tehnika

 

Tehnilise poole pealt on kindla peale minek see, kui öelda, et seadmed on senisest võimsamad, kiiremad ja paremate kaameratega. Huvitaval kombel on aga ekraanid kuuldavasti senisest isegi grammi võrra väiksemad, mis oleks kahtlemata õige otsus, sest nii mõnigi telefon on ausalt öeldes juba jaburalt suureks paisunud. Tollides on ekraanid siis eeldatavasti mõõtudega vastavalt 6,06(S22), 6,5 (S22+) ja 6,81(Ultra). Tõenäoliselt on toetatud 120Hz (automaatselt muutuv) värskendussagedus ja senisest suurem eredus. Vahest ka mingit sorti uuendus vastupidavuse osas.

Kaamerate osakonnas on vähemalt osade mudelite sensorid saanud kuni 50 megapikslit ja optilise suurenduse. Loomulikult on objektiive mitu, zoom-i on täiendamas ka lainurk.

Mis puudutab eesmisi kaameraid, siis need on vist selles suhtes tavalised ehk ekraani sees olevas augukeses, mitte selle all nagu näiteks Z Fold 3 mudelil. Fold3 näitel oli ekraanialune kaamera veel liialt toores ja halva kvaliteediga, kuigi olemuselt kahtlemata huvitav.

Mis puudutab kiibistiku, siis pardal võib olla nii Snapdragoni uusim 8-s seeria, kui ka tootja enda Exynos või ka mõlemad. Nimelt on varasemalt ette tulnud, et osadel turgudel on seade ühe, teistel aga hoopis teise tootja protsessoriga. On kuidas on, tegemist saab tõenäoliselt olema telefonide valla tippu kuuluva protsessoriga.

Põhimälu suurus jääb eeldatavasti 12GB-16GB vahemikku ning salvestusmahud sõltuvalt mudelist 256GB, 512GB ja 1TB juurde.

 

Aku

 

Eraldi võiks välja tuua ka akusid puudutava temaatika, kuna siin on küllalt palju vastukäivat informatsiooni. Nimelt pakutakse laadimise osas senisest veelgi kiiremaid laadimisaegu, teisalt aga leidub ka täpselt vastupidist infot. Kindel võib olla vist vaid selles, et laadijat endiselt kaasa ei anta.

Mis puudutab akude mahutavust, siis ka siin on info varieeruv. Akude endi mahutavus milliamprite mõistes justkui väheneb, võib-olla tulenevalt seadmete kahanevatest mõõtmetest, kuid samas nende kestvus hoopis väidetavalt pikeneb. Seega on telefonid ise ehk saanud energiasäästlikumad?

Igal juhul võib öelda, et mingit sorti juhtmevaba ja kiirlaadimine kindlasti neile tuleb ja samamoodi oskavad telefonid ka ise juhtmevabaks laadijaks olla. Arvata võib ka, et ekraani all on sõrmejäljelugeja, toetatud on näotuvastus ja ekraanidel on „alati sees“ funktsionaalsus.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võib öelda seda, et kindel on vaid see, et uus tippseeria on tulekul ja küllap saavad need ka praegusest tsipa võimsamad ja kiiremad. Kas just niipalju, et S21 omanikud kohe uute aparaatide järele peaksid tormama, kuid vanemate telefonide kasutajaid ja eriti Note mudelite omanikke võib uus seeria küll tõmmata.