Apple’i sellesügisene suurüritus toimub juba 12. septembril ning suure tõenäosusega esitletakse selle käigus ka uusi iPhone 15 seeria telefone.  

 

Lisaks tutvustatakse sündmusel eeldatavasti ka nutikellasid ja iOS 17 operatsioonisüsteemi ning ehk üht-teist huvitavat veel. 

Oodatuim neist on aga kindlasti iPhone. Selle kohta ringleb juba ka väga palju erinevaid kuulujutte ning spekulatsioone. Seega keskendumegi sellele, kuna juba praegu on võimalik teha väike kokkuvõtte sellest, millised uued iPhone-d olema saavad.  

NB! Artiklis toodud info põhineb kinnitamata faktidel ning ei pruugi seega olla 100% tõene. 

 

Mudelid 

Eeldatavasti näitab Apple ka seekord nii-öelda tervet iPhone 15 seeriat, mitte ainult ühte mudelit. 

Septembris peaksid ilmuma: 

  • iPhone 15 
  • iPhone 15 Plus 
  • iPhone 15 Pro 
  • iPhone 15 Pro Max 

Neist kõigist on saadaval siis kindlasti erinevaid värvitoone ja mälumahte. Suures plaanis tuuakse seega turule „tavaline“ iPhone ja selle suurem versioon Plus ning Pro variant, koos sellest omakorda suurema Pro Maxiga. Kusjuures Pro seeria värvitoonid väidetakse olevat erinevad neist, mida pakutakse tavamudelitele. 

Lisaks viitavad osad infokillud sellele, et seekord kutsutakse iPhone 15 Pro Maxi hoopis iPhone 15 Ultraks. Ühelt poolt ei oleks selles midagi iseäralikku, sest Ultra lisanimi on Apple’il näiteks kellade puhul täiesti kasutuses, kuid teisalt tähendaks see, et Ultral oleks midagi ekstra erilist. Kuid seda jällegi otseselt ei paista juhtuvat. 

 

USB-C 

Üsna kindlasti saavad uued telefonid omale aga USB-C pistiku ning Apple hülgab seega aastaid kasutuses olnud Lightning pesa. Põhjus selleks aga ei ole mitte tootja soov ülejäänud nutiseadmetega sama jälge käia ning kasutajate elu lihtsamaks teha, vaid hoopis EL-i komisjoni otsus. Nimelt peavad kõik telefonid ja muud sarnased seadmed varsti seda porti kasutama ja Apple’il ei jäänud siin lihtsalt muud üle. 

 

Disain 

Üldise disaini osas peaksid uued telefonid olema senistega suhteliselt sarnased. Kui üldse, siis on uued mudelid külgedelt õige pisut ümaramad. Enam-vähem samaks jäävad ka mõõtmed. Küll aga on eeldatavasti eesmist kaamerat ümbritsev Dynamic Island nüüd jõudnud ka tavamudelitele. Pro versioonidel on seda aga osade allikate kohaselt edasi arendatud ning see on jagunenud kaheks osaks. Neist üks ümbritseb kaamerat ja teine sensoreid ning virtuaalselt võivad kaks saarekest ühineda ning teineteisest eemalduda.  

Mis puudutab korpust, siis kuuldavasti hakatakse Pro seeria aparaatide juures kasutama alumiinimumi asemel titaani. Täpsemalt peaks sellest väga tugevast kuid samast kergest materjalist olema valmistatud seadme küljed. Tagumine paneel tehakse aga endiselt tugevdatud klaasist. 

 

Kaamera ja protsessor 

Kuna tipptelefonidelt oodatakse väga head kaamerakvaliteeti, siis tõenäoliselt on Apple selles vallas kõvasti pingutanud. Eeldatavasti saab Pro seeria omale iPhonel esmakordselt periskoop tüüpi zoom objektiivi, mis tähendab senisest suuremat optilise suurendamise ulatust. Lisaks senisest suurema ja parema sensori. Objektiive peaks oleme ikka Pro mudelitel 3 tükki ja tavaversioonidel 2 tükki. 

Protsessorite osas näeme tõenäoliselt jälle kahte varianti nagu 14 seerialgi. Seega peaks tavalistel iPhone 15 mudelitel olema kasutusel möödunud aasta A16 Bionic ning Pro seerial uued A17 Bionic protsessorid.   

 

Muud omadused 

Muudest omadustest rääkides tuleb välja tuua e-SIM versioonide laienemise. Nimelt võib juhtuda, et suuremas osas riikides tulevad müügile vaid e-SIM toetavad variandid. Seega füüsilist kaarti nendesse telefonidesse panna enam ei saagi. Seda, kas nii läheb ka Eestis, on aga veel paraku vara öelda.  

Aku ja laadimise osas on samuti arenguid oodata. Nimelt peaksid uued telefonid saama suurema mahutavusega akud, mis koos säästlikuma protsessoriga annavad kokkuvõttes pikema kasutusaja. Suure tõenäosusega kiireneb ka laadimisaeg. Arvatavasti ei pretendeeri Apple siin küll maailmarekorditele, kuid senisest nobedamalt saab uusi telefone siiski energiaga täita. 

 

Kokkuvõtteks 

Kokkuvõttes saame kõik täpselt selgeks siis, kui eesriie on langenud ja uued telefonid välja kuulutatud. Praeguse info pealt võib aga öelda, et 15 seeria seadmed on senisest kiiremad ja paremate kaameratega, kuid välimuselt eelmise põlvkonnaga suhteliselt sarnased. Veelgi rohkem eristuvad teineteisest aga Pro ja tava mudelid. 

Millised saavad aga olema hinnad ja kuidas on tarnetega, seda on praegu veel vara öelda. 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.