Menukas krimidraama „Sünge juhtum“ sai kauaoodatud uue hooaja

#hbo #Sünge juhtum #Telia #True Detective
3 min lugemine

HBO sarja “Sünge juhtum” (“True Detective”) fännidel on põhjust rõõmustamiseks – auhinnatud ja kiidetud krimiseriaalil ilmus pärast viie aastast pausi uus hooaeg, mis oli ka ootamist väärt.

 

Krimidraama iga hooaeg jutustab eraldiseisva loo, tutvustades vaatajatele uusi näitlejaid ja tegelasi, asukohti ja kuritegusid. Nii on aja jooksul kaasahaaravast sarjast läbi käinud mitmed tuntud nimed nagu Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Rachel McAdams, Mahershala Ali jpt.

Iga hooaja ühine joon on aga see, et politseinikud ja detektiivid uurivad müstilisi ja kahtlaseid juhtumeid, mis sunnivad neid tõtt vahtima nii enda kui ka neid ümbritsevate inimeste tumedate saladustega.

Esimene hooaeg – mis linastus juba kümme aastat tagasi, 2014. aastal – viib vaatajad Louisianasse, kus võetakse fookusesse kaks detektiivi ja nende püüdlused 17 aasta jooksul üht rituaale armastavat sarimõrvarit tabada.

Teine hooaeg (2015) lennutab tegevuse aga Californiasse, kus kolm detektiivi asuvad uurima kuritegusid, mis on nende hinnangul seotud korrumpeerunud poliitiku mõrvaga.

2019. aastal ilmunud kolmas hooaeg asub aga Ozarksis uurima kuritegu, millesse on mässitud kaks kadunud last, samas kui kõige värskem hooaeg keskendub Alaskal kaheksa mehe salapärasele kadumisele.

Sari köidab kaasahaarava loojutustusega

Nagu näha, on tõesti igal hooajal sarnaseid jooni, ent see-eest suudetakse igas hooajas leida mingi isikupära ja uus lähenemine, millega vaatajaid kaasa haarata. Kuid mis seal salata, esimene hooaeg seadis lati üsna kõrgele ning sellele tasemele pole järgnevad hooajad küündinud. Esimeses hooajas vaatajaid võlunud Matthew McConaughey ja Woody Harrelson tõid ekraanil ellu huvitavad tegelaskujud ning stsenaarium oli müstiline, nutikas ja läbimõeldud, tekitades vaatajas soovi kõik kuus osa korraga ära vaadata.

Teine hooaeg sai aga vaatajatelt hävitavaid hinnanguid – Rotten Tomatoes andmetel hindasid kriitikud sarja 47% vääriliseks, tavavaatajad andsid hindeks aga vaid 22%. Kolmas hooaeg oli küll hinnangute poolest veidi parem, kuid eks jooksis seegi esimese hooaja seatud lati alt läbi. Ei tea, mis juhtus – võib-olla väsiti ära ja loodeti vana rasva pealt veel liugu lasta või said lihtsalt silmapaistvad ideed otsa.

Neljas hooaeg andis sarjale aga uue hingamise. Mingi esimesele hooajale omane nüanss on küll kadunud, ent alles on kaasahaarav loojutustamise vorm, võluv visuaal – mis võeti üles Islandil – ja lummav müstilisus.

Taaskord saab kiita ka näitlejate valikut ja rollisooritust – peaosades mängivad Jodie Foster ja Kali Reis toovad oma karakterid ekraanil tõetruult ellu. Uue hooaja edu taga on ka uus stsenarist – esimesed kolm hooaega pani kirja Nic Pizzolatto, neljandas hooaja juures võttis selle rolli enda kanda aga Issa López.

Juba on ka spekuleeritud, kas lähiajal võib ka viiendat hooaega oodata, ent selle kohta veel ametlikku kinnitust ei ole. Suuresti sõltub uute osade tegemine sellest, millised saavad olema värskeima hooaja vaatajanumbrid.

Sarja “Sünge juhtum” näeb Telia HBO keskkonnast.

 

Artiklis kasutatud foto: HBO