Ligi 3000 tundi lisatasuta sisu ootab Sind

#Inspira #Sisuleidja #telia tv
9 min lugemine

Kas tahad täna midagi head vaadata? Midagi uut ja põnevat? Midagi emotsionaalset ja nooruslikku? Või hoopis eluloolist ja inspireerivat? Inspira + keskkonnas on ligi 3000 tunni jagu väärt vaatamist. Koostasime soovitusnimekirja seriaalidest, mida leiad Inspira + keskkonnast. Viska pilk soovitustele peale ning avasta Inspira + keskkond Telia TV Sisuleidjast. Inspira + keskkond sisaldub kõikides pakettides.

 

„Spioon sõprade seas“

Draama, Triller
IMDb: 7.2/10

6-osaline miniseriaal, mis põhineb Ben Macintyre’i samanimelisel raamatul ja jutustab tõestisündinud loo kahest Briti luurajast, Kim Philby’st ja Nicholas Elliottist (Damien Lewis), kes töötasid külma sõja kõrgajal. Kim Philby (Guy Pearce) oli agent, topeltagent, südametevõitja ja lõpuks ka ülejooksik, kes reetis sõja algusaastatel venelastele kõik liitlasvägede operatsioonide saladused. Teise maailmasõja järel olid Philby ja Elliott luuremaailma tõusvad tähed, kes jagasid kõiki saladusi. Elliott arvas, et tundis Philbyt teistest paremini – ja avastas siis, et polnud teda üldse tundnud. Seriaali toon on korraga intiimne ja pingeline, tuues esile keerukad inimsuhted ja luuremaailma varjatud aspektid. Seriaal kujutab sõprust, lojaalsust ja reetmist, pakkudes sügavat sissevaadet kahe vastandliku tegelase, nende suhete ja ajalooliste sündmuste keerdkäikudesse.

Vaatan seriaali

 

„Salakaval Pete“

Krimi, Draama, Triller
IMDb: 8.0/10

„Salakaval Pete“ on krimidraama, mis keskendub petise Mariuse (Giovanni Ribisi) elule. Vanglast vabanenuna vajab Marius kiiresti peidukohta, kuna teda jälitab ohtlik kurjategija Vince (Bryan Cranston, „Breaking Bad“), kellele Marius on võlgu 100 000 dollarit. Olukorra lahendamiseks võtab Marius üle oma endise vanglakaaslase Pete’i identiteedi, kes veel aastaid vabadust ei näe. Marius läheb Pete’i perekonna juurde, kuid leiab end peagi sügavalt Pete’i keerukast ja ohtlikust perekonnaelust. Seriaal toob esile inimsuhete hapruse, usalduse ning reaalsuse moonutamise kerguse. See on manipulatsioonide, perekonnasaladuste ja ellujäämise lugu, mis haarab vaataja tähelepanu esimesest episoodist peale.

Vaatan seriaali

 

„Sullivan’s Crossing“

Draama
IMDb 7.1/10

Seriaal, mis jälgib neurokirurgi Maggie Sullivani (Morgan Kohan) teekonda, kelle ideaalselt planeeritud elu pööratakse pea peale kui ta satub ootamatult juriidilistesse probleemidesse. Ta vajab mõtlemisaega ja jätab ajutiselt oma elu Bostonis, et leida varjupaika oma lapsepõlvekodus Sullivan’s Crossingis, mis on laagriplats maalilises Nova Scotias, mida juhib tema võõrandunud isa Sully Sullivan (Scott Patterson, „Gilmore girls“). Seal peab Maggie toime tulema nii oma keerulise olevikuga kui ka samal ajal ka oma valusa minevikuga. Olukorda teeb veelgi keerulisemaks ärritav salapärane uustulnuk Cal Jones (Chad Michael Murray, „One tree hill“ ja „Tuhkatriinu lugu“), kelle kohalolek Sullivan’s Crossingis paneb Maggie lõpuks oma hoolikalt koostatud plaanid kahtluse alla seadma.

Vaatan seriaali

 

„Härra Mercedes“

Põnevik
IMDb 7.8/10

Põnevusseriaal „Härra Mercedes“ põhineb Stephen Kingi samanimelisel romaanil. King on kõige paremini tuntud selliste õudusfilmide nagu „Hiilgus“, „Carrie“, „See“ ja „Shawshanki lunastus“ poolest. „Härra Mercedes“ räägib loo pensionil olevast politseinikust Bill Hodgesist (Brendan Gleeson, „Inisherini hinged“), kes asub jälitama massimõrvarit Brady Hartsfieldi, tuntud kui Mr. Mercedes. Hartsfield sooritas massimõrva, kasutades selleks varastatud Mercedes-Benz autot. Seriaali iseloomustab pingeline ja süvapsühholoogiline lähenemine, mis uurib nii ohvri kui kurjategija keerulist psüühikat. Bill Hodges on mitmekülgne tegelane, kes võitleb oma sisemiste deemonitega, püüdes samal ajal saavutada õiglust. Brady Hartsfieldi portree on häirivalt elutruu, avades tema sünge ja keeruka maailma. Seriaal pakub kaasahaaravat vaatamiselamust, tuues esile inimloomuse tumedamad küljed ja põnevuse, mis kaasneb õigluse nimel peetava lahinguga.

Vaatan seriaali

 

„See Inglismaa“

Draama, Biograafia
IMDb 6.7/10

Briti draamaseriaal, mis keskendub Ühendkuningriigi peaministri Boris Johnsoni ametiajale COVID-19 pandeemia alguses. Seriaal kujutab valitsuse ja riigi juhtide keerulisi otsuseid ja väljakutseid, millega nad silmitsi seisid, kui viirus hakkas levima ja ühiskonnale laastavat mõju avaldama. See räägib sellest, mis toimus suletud uste taga – intiimsed hetked Johnsoni ja tema toonase kihlatu Carrie vahel, kabineti koosolekud ning stseenid, mis toimuvad hooldekodudes ja haiglates kriisi kõrghetkel. „See Inglismaa“ stsenarist Michael Winterbottom on intervjuudes öelnud, et seriaali meeskond nägi palju vaeva, et nende uurimistöö antud ajale oleks täpne. „Mulle tundus, et see, mis oleks huvitav, on uuring – saada võimalus rääkida nii paljude inimestega kui võimalik, olgu need siis Number 10 (peaministri ametlik kodu) või tervishoiuministeeriumis või NHSi arstid, õed, hooldekodude töötajad, teadlased. Kui me viisime läbi uuringuid, saime aru, et kõigil neil inimestel oli erinev vaatenurk viirusele ja pandeemiale, erinev kogemus sellest. Me tahtsime püüda võimalikult täpselt esindada erinevate inimeste kogemusi, sealhulgas Borise kogemusi,“ kommenteeris Winterbottom.

Vaatan seriaali

 

„Talvekuningas“

Draama, Fantaasia
IMDb: 6.0/10

Seriaali „Talvekuningas“ aluseks on Bernard Cornwelli samanimeline romaan. Tegevus toimub 9. sajandil, ajal, mil Inglismaa oli jagunenud väikesteks kuningriikideks. Seriaali peategelane on Arthur (Iain De Caestecker, „Agents of S.H.I.E.L.D.“), legendaarne juht ja sõdalane, kes on tuntum müütilise kuningas Arthuri nime all. Võrreldes varasemate Arthuriga seotud lugudega, pakub „Talvekuningas“ realistlikumat vaadet tolleaegsele elule ja poliitikale. Seriaalis kujutatakse Arthurit kui poliitiliselt osavat ja karismaatilist liidrit, mitte ainult mõõgavõitluse meistrit. Samuti toob seriaal esile tolleaegseid sotsiaalseid struktuure ja poliitilisi intriige, andes vaatajale sügavama arusaama sellest ajastust.

Vaatan seriaali

 

„Superman & Lois“

Draama
IMDb: 7.8/10

„Superman ja Lois“ algab rohkem kui kümme aastat pärast Clarki ja Loisi abielu ning, et paar leiab end silmitsi seismas dilemmadega, mida Supermani jõud ei suuda lahendada: lähedase kaotamine, koondamised Daily Planet’is, ähvardav sundvõõrandamine Kenti perekonna talus Smallville’is, kus Clark üles kasvas. Lois ja Clark kasvatavad ka kahte teismelist poega, kellest ühel on diagnoositud sotsiaalne ärevushäire, ning Supermanina tegutsemise nõudmised on muutnud Clarki mõnevõrra eemal viibivaks isaks. Koos puberteedieaga tulevad ühel poisil supervõimed, kes siiani ei teadnud oma isa võimetest. Seriaali unikaalsus seisneb selles, kuidas see käsitleb Clark Kenti, superkangelase ja tavalise pereisa, kahe identiteedi vahelisi pingeid ja nende tasakaalustamist ning südamlikku vaadet kangelase elule väljaspool kostüümi. Clarki tegelaskuju all Tyler Hoechlin on öelnud: „Ma olen näitlejana tegutsenud üheksa-aastasest saati, kodu idee on mulle alati huvitav olnud, sest olen nii tihti ringi hüpanud. See on alati raske, kui sa lahkud ja tuled tagasi, kas midagi või kõik on muutunud. Clark arvab, et Smallville, mis on tema jaoks nii palju tähendanud, on omaette koorem.“.

Vaatan seriaali

 

„Kõik on täiesti korras“

Draama, Komöödia
IMDb: 7.1/10

Gretel Vella (seriaali „The Great“ stsenarist) loodud tõsielusündmustel põhineva seriaali peaosas on Viv Cunningham (Thomasin McKenzie), kahekümneaastane austraallanna, kelle elu on pidev õnnetusehunnik. Ta seisab silmitsi igapäevaste väljakutsete ja isiklike deemonitega, suhete ja enesehinnangu probleemidega. Vanaisa, kellega Vivian juba aastaid pole suhelnud, on une pealt ära surnud ja jätnud talle päranduseks maja. Kui Vivian vanaisa maja juurde jõuab, näeb ta seal kõrgumas kaljut, kust inimesed sageli enesetapu sooritamiseks alla hüppavad. Naine tunneb, et tema ülesanne on asuda õnnetuid hingi päästma. Seriaal käsitleb tõsiseltvõetavaid teemasid nagu vaimne tervis, suhted ja eneseleidmine, kuid pakub samal ajal ka huumorit ja südamlikkust.

Vaatan seriaali

 

„Wayne“

Draama
IMDb: 8.4/10

Tumeda huumoriga draamakomöödia, mis jutustab loo 16-aastasest Wayne’ist, kes võtab oma mootorratta ja uue armastatu Deliga (Ciara Bravo) suuna Ocala linna Floridasse, et saada tagasi 1979. aasta Trans-Am, mis tema isalt enne surma varastati.  Wayne, kuigi tundub pealtnäha karm ja muretu, on tegelikult keerulise mineviku ja sügavate tunnetega tegelane. Wayne kui ka Deli on keerulistest kodudest pärit kaks noort, kes seisavad silmitsi palju suurema ohuga kui pelgalt pikk teekond maanteel, sest Deli isa (Dean Winters) ja Deli kaksikvennad Teddy ja Carl asuvad Brocktoni linnast Massachusettsist teele, et maksta Wayne’ile kätte Deli „röövimise“ eest. Seriaali eripäraks on selle robustne ja otsekohene stiil koos südamliku alatooniga. See on ülistus kangekaelsusele ja õiglustundele, näidates, kuidas üks noormees üritab maailmas oma kohta leida ja samal ajal teha seda, mida ta peab õigeks.

Vaatan seriaali

 

„Klaver“

Komöödia, Draama
IMBd: 8.4/10

„Klaver“ räägib kahe väga erineva tegelase, keskpärane muusik Lucky (Tim Minchin) ja mässumeelne teismeline Meg (Milly Alcock), ootamatut teekonda läbi Austraalia kõrbe. Nende eesmärk on toimetada vana klaver ühest Austraalia otsast teise, kuid teel seisavad nad silmitsi mitmete katsumustega, mis panevad proovile nii nende vastupidavuse kui ka omavahelise suhte. „Klaver“ on lugu leppimisest, perekonnast ja eneseleidmisest, pakkudes samal ajal musta huumorit ja südantsoojendavaid hetki. Lucky ja Megi ebatõenäoline sõprus ja nende ühine rännak avavad uusi perspektiive mõlemale tegelasele, õpetades neile elu tõelisi väärtusi.

Vaatan seriaali

 

„Tapvat masti“

Triller
IMDb: 5.7/10

Draamaseriaal „Tapvat masti“, mis põhineb Jane Casey samanimelisel teosel, keerleb kaitseadvokaat Ingrid Lewise (Emma Appleton) ümber, kelle elu pöörab pea peale lähedase sõbra ja kolleegi ootamatu kaotus. Surma kahtlased asjaolud tekitavad temas paranoiat, mida võimendab endise kliendi ja salajase armastuse, John Websteri (Colin Morgan), ootamatu naasmine, kelle huvi Ingridi vastu muutus aasta tagasi patoloogiliseks. See lugu ühendab keeruka romantika ja paeluva mõrvamüsteeriumi, sundides vaatajaid kahtlema tegelaste motiivides ja usaldusväärsuses.

Vaatan seriaali

 

„Räägi oma saladustest“

Triller
IMDb 7.3/10

Keeruline ja põnevusrikas draamaseriaal, mis keerleb kolme tegelase ümber, kellel kõigil on mõistatuslik ja häiriv minevik. Emma on endine sarimõrvari tüdruksõber, kes püüab oma minevikku maha jätta; John on endine seksuaalkurjategija, kes üritab oma tumedaid ihasid talitseda; ja Mary on leinav ema, kes otsib oma tütart, keda peetakse kadunuks. Kõigi kolme saatuseid põimiv lugu uurib süüd, lunastust ja inimeste varjatud saladusi. Seriaal, kus on kokku põimitud kolme tegelase keerulised lood, paljastades järk-järgult igaühe minevikus peituvad saladused ja motiivid. „Räägi oma saladustest“ on kaasahaarav ja mõtisklev, mis paneb vaataja mõtlema selle üle, kui palju me tegelikult teame inimestest enda ümber.

Vaatan seriaali

 

2024. aastal on Inspira + keskkonda tulekul palju põnevat. Inspira + keskkonna valik täieneb pidevalt ja juba õige pea leiab sealsest valikust maailmas ülipopulaarsed Amazoni originaalsarjad „The Grand Tour“, „The Marvelous Mrs. Maisel“, „Clarkson’s Farm“ ja palu muud. Need kõik saavad olema saadaval loomulikult eestikeelsete subtiitritega.

Inspira + keskkonna kasutamiseks telli Telia TV. Keskkond sisaldub kõigis Telia TV pakettides. Tutvu Inspira + sisuga Telia TV Sisuleidjas.