Lenovo Tiny – Lauaarvuti elab veel

#lauaarvuti #Lenova
3 min lugemine

Kuigi viimastel aastatel on trendid kindlalt liikumas selles suunas, et töö tegemiseks soetatakse pigem sülearvuteid, leidub siiski küllalt valdkondi ja kohti, kuhu sobib endiselt vana hea lauaarvuti.

 

Mõned töökohad on nimelt väga statsionaarsed ning ei eelda arvuti kaasa võtmist. Samuti kasutatakse ühe koha peal olevaid seadmeid mitmete süsteemide juhtimiseks, mingi kindla programmi töös hoidmiseks jne. Samas aga ei pea lauaarvuti tingimata tähendama suurt ja undavat kasti, vaid see võib olla hoopis väga kompaktne ning pea märkamatu. Üheks selliseks ongi Lenovo ThinkCentre M720 Tiny.

 

Väike

 

Lenovo Tiny suurim eelis on kindlasti tema suurus või õigemini väiksus ehk kompaktne korpus. See on pikkuse ja laiuse poolest väiksem enamikest sülearvutitest ehk tõepoolest pisike. Täpsemalt öeldes on arvuti mõõtmed 17,9 x 18,3 sentimeetrit. Ka paksust on seadmel vaid 3,45 cm.

 

 

Allikas: Telia e-pood

 

Arvestades, et keskmine sülearvuti paksus suletud kaanega on 2 sentimeetrit, pole ka see paha näitaja. Kokku tähendavad need numbrid seda, et nii laual, kui ka laua all, on arvuti poolt nõutav ruum minimaalne. Kuigi alguses uskumatu, et korralik lauaarvuti võib nii pisike olla, on järele mõeldes ju ka võrreldava suurusega sülearvutid üsna võimekad, seega miks mitte rakendada samasugust lähenemist ka lauaarvutite juures.

 

Võimas

 

Hoolimata kompaktsest suurusest on Lenovo Tiny seeria lauaarvutil aga võimas sisu. Konkreetsel eksemplaril tagavad Intel Core i5-8400T protsessor, 8 GB põhimälu ja 256 GB SSD ketas selle, et kõik vajalikud toimingud saavad vaevata ning viiteta tehtud. Tänu läbimõeldud disainile toimib ka jahutus piisavalt hästi ning ventilaatori häält ei ole peaaegu kuulda. Tarkvara poole pealt on kasutusel äriklientidele sobiv Microsoft Windows 10 Pro operatsioonisüsteem. Äriklientidele teeb kindlasti rõõmu ka pikk 36 kuuline garantiiaeg. Samuti tasub esile tuua kiireid USB 3.1 liidesed. Ainuke, millega tuleb arvestada on integreeritud graafikakaart. See tähendab, et nende ülesannete jaoks, mis nõuavad eraldi graafikakaarti, see masin ei sobi, kuid kusagilt tuleb päeva lõpuks suurusele siiski lõivu maksta.

 

Ühenda spetsiaalse monitoriga

 

Soovi korral on aga Lenovo Tiny seeria arvuti võimalik kerge vaevaga kinnitada ka Lenovo Tiny-in-One 24 monitori tagaküljele. Kuna monitoril on tagumisel küljel arvuti jaoks spetsiaalne pesa, ei ole vaja kasutada eraldi kinnitusi või mõelda muud moodi ühendustele. Sel viisil toimetades ei ole vaja isegi monitori ja arvuti vahel kasutada täiendavalt kaableid. See aga tähendab, et kasutaja võidab lisaks ruumile ka mugavuses. Kokkuvõttes muutub monitor nii justkui kõik ühes seadmeks ning ruumisäästu efekt tuleb veelgi paremini esile ja kõik jääb puhas ning diskreetne. Samas aga ei ole midagi häbeneda ka lauaarvuti korpusel endal. Selle välimus on soliidselt must ning vürtsitatud punase Lenovo kirjaga.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võiks öelda, et Lenovo Tiny sobib kõigile, kes vajavad lauaarvutit, kuid soovivad, et see oleks kompaktne. Võimsuse poole pealt peaks seade enamike kasutajate vajadustele vastama ning peamiste kontoris või sarnastes valdkondades nõutavate ülesannetega vaevata toime tulema. Lisaks näeb see tegelikult veel ka väga kena välja.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.