Lenovo ThinkSmart View, tubli abiline koosolekute pidamiseks

#Lenovo #teams
4 min lugemine

Lenovo ThinkSmart View ei ole tegelikult enam väga uus seade. Kuid sellest hoolimata sobib see endiselt nii koju, kontorisse, kui koosolekuruumi veebi teel toimuvaid nõupidamisi ja kohtumisi hõlbustama. Peetakse ju tänasel päeval väga suur osa koosolekutest virtuaalselt ja seetõttu on erinevad tehnoloogilised abimehed nende läbiviimiseks igati teretulnud.

 

Millega tegu?

 

ThinkSmart View näol ongi nimelt tegemist seadmega, mis on mõeldud Microsoft Teams keskkonnas koosolekute pidamiseks. Laias laastus on see ka aparaadi ainus funktsioon, kuid sellest täitsa piisab.

Kandev idee on siin see, et koosoleku tehnilise poole võib jätta eraldi seadme hooleks ning kasutaja (ja tema arvuti) saab samal ajal muule keskenduda.

 

 

Kuigi esialgu võõras, on tegelikult küllaltki mugav, kui näiteks töölaual või pisemas koosolekuruumis on videokoosolekute jaoks kogu aeg olemas eraldi seade, millel abil neist osa võtta. Nii jääb arvutiga jahmerdamist vähemaks ja liituda saab alati kiirelt ja ühte moodi. Ääremärkusena võib siin aga öelda, et mõistlik on just koosolekute ruumis, kus toimub seadme ühiskasutus, anda View-ile oma (näiteks ruumi) nimi, et erinevad isikud saaksid kiirelt selle sama ruumi nime alt ühenduda. Seda siis sellepärast, et teadupärast nõuab Microsoft Teams kasutajakontot ja olukorras kus seadet kasutab mitu inimest, on sisse-ja väljalogimine tülikas.

 

Tehnika

 

Tehnilise poole poolt omab View puuteekraani, mis on 8 tollise diagonaaliga, sisseehitatud kõlarit ning mikrofon ja lisaks veel veebikaamerat. Ehk kõike, mida ühe virtuaalse kohtumise jaoks vaja läheb. Võimalik on Bluetooth abil ühendada ka kõrvaklapid ja nii teisi segamata oma jutud ära rääkida.

Kuna Teams-i jooksutamine ei nõua väga palju arvutusvõimsust, siis piisab täiesti kasutusel olevast Snapdragon 624 protsessorist. Masin on piisavalt kiire, reageerib valikutele viivitusteta ja ka ekraan on ere ning kvaliteetne. Midagi ette ei saa heita ka veebikaamerale, mida muide saab soovi korral füüsilise kattega sulgeda. Sama on võimalik teha ka mikrofoniga.

 

Kasutamine

 

Peale esialgset pusimist, ehk Teams-i konto sisestamist, WiFi võrku ühendumist ja muude sarnaste tegevuste tegemist, tekib ekraanile kõikidele Teams-i kasutajatele tuttavate valikutega pilt. Ehk näha on kalender, vaadata saab kontakte jms. Koosolekuid saab nii broneerida, nendega liituda kui ka algatada. Nagu öeldud käib see kõik puuteekraani abil ja on tänu Teams-i enda tarkvarale küllaltki lihtne ja loogiline. Huvitaval kombel saab seadet paigutada ka püstiasendisse. Nii on pilt küll ebaharilikum, kuid väiksemal laual on võimalik seeläbi teatav hulk ruumi säästa.

Reaalseid koosolekuid kui selliseid, on View abil tegelikult pidada küllaltki mugav. Eriti, kui ollakse harjunud, et ühenduda tuleb eraldi seadmega ning samal ajal saab arvutiga teha muid asju. Helikvaliteet on kindlasti parem kui näiteks see, mida sülearvutite kõlarid pakkuda suudavad. Nii tiksubki koosolek rahulikult View-is ja kasutaja saab rahulikult oma arvutit muudeks toiminguteks kasutada, või selle üleüldse kaasa võtmata jätta.

Küll aga tekib probleem siis, kui View-i kasutaja soovib mingeid faile või näiteks enda arvuti ekraanipilti jagada. Kuna seadmel puuduvad täiendavad ühenduspesad, siis ei olegi see võimalik ja edasi peab koosolekuga omakorda sülearvuti abil liituma. Pisut keeruline on vahel näha ka teise osapoole poolt näidatavat pilti, eriti siis kui seal on palju väga peent kirja, mingid tabelid vms. Midagi pole teha, 8 tolline ekraan seab siin omad piirid.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes on tegemist omapärasea seadmega. See on kvaliteetselt kokku pandud ja näeb hea välja. Ka olemasolevad võimalused toimivad korralikult ja neile midagi nagu ette heita ei olegi. Väiksemas kontoris või koosolekuruumis on ThinkSmart View tubli abimees ja muudab elu kindlasti mugavamaks. Miinusena võib aga välja tuua mõningase piiratuse ühenduspesade või muul viisil arvutis oleva info jagamise võimaluse puudumise näol. Lisaks ei toimi see zoom-i, meet-i ja muude video teel koosolekute pidamiseks kasutatavate programmidega.

 

Plussid: näeb hea välja, kvaliteetne pilt ja heli.

Miinused: toimib ainult Microsoft Teams tarkvaraga. Ei võimalda jagada arvutis olevaid faile, esitlusi jmt.