Nutitelefonidega on tänasel päeval võimalik teha väga palju erinevaid toiminguid. Lisaks suhtlemisele saab aega veeta internetis, lugeda e-posti jne. Ehk suures plaanis on nutiseadmed mitmes aspektis võimelised asendama ka arvuteid. Koos telefonide arenguga on neisse lisandunud ka üks arvutites iseenesest mõistetav, kuid nutiseadmetes üsna vähe kasutust leidev funktsionaalsus, nimega printimine.

 

Leia ja lisa printer

 

Ühe ilmse eeldusena peab kasutaja omama lisaks telefonile ka printerit. Teiseks peab see printer omama WiFi tuge ja olema võrku ühendatud. Õnneks valdav osa printeritest seda funktsionaalsust ka omavad.

Seejärel tuleb minna telefoni seadetesse ning leida sealt valik „Printing“. Androidi puhul kipub see erinevatel tootjatel peituma ise kohtades, kuid kusagil on nimetatud valik kindlasti olemas. Samsungil näiteks ühenduse seadete all. Alati võib muidugi kasutada ka otsingu abi. Ehk avada seaded ja vajutada üleval asuva luubi kujulisele ikoonile.

Avanenud valik võimaldabki printeri lisada. Ka siin on jällegi erinevatel tootjatel ja Androidi versioonidel nähtav pilt ja pakutavad valikud pisut erinevad. Näiteks Samsung pakub kohe oma Print Service nimelist pluginat. Kokkuvõtvalt saab siiski nimetatud menüüst käivitada printeri otsingu. Juhul kui nii printer kui telefon on ühenduses sama WiFi võrguga, ilmub printeri nimi ekraanile ning selle saab telefoniga siduda. Kui nii hästi ei lähe, võib olla vajalik käsitsi printeri ip aadressi sisestamine. Selle saab järgi vaadata näiteks printeri enda menüüst, võrguseadete alt. Põhimõtteliselt aga on oluline telefonile printerit tutvustada ning need omavahel ära siduda.

 

 

iPhone omanikel on elu veelgi lihtsam. Siin tuleb telefonis avada vaid fail või dokument mida soovitakse printida. Leida valik „jaga“ ning sealt omakorda print. Seejärel käivitub saadaolevate printerite otsing ning leitud printer kuvatakse ekraanil. Seejärel ei olegi muud kui printimise protsess käivitada.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes ongi ootamatult lihtne telefon ja WiFi printer omavahel ära siduda ning seejärel sobiva dokumendi või mille iganes printimine otse telefonist käivitada. Seega ei pea faile enam näiteks e-postile saatma, et neid seejärel arvutis avada ja siis printimine käivitada, vaid seda saab teha otse telefonist.

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.