Võimaluste valik fotode saatmiseks ühest telefonist teise. on rikkalik. Foto: Shutterstock

Paljude nutitelefonide üheks peamiseks müügiargumendiks on kaamera. On fakt, et nutitelefonidega pildistatakse palju ning veelgi enam soovitakse neid pilte ka jagada. Sotsiaalmeedia kui peamine väljund on üks asi, kuid millised on võimalused ja variandid olukorras, kus soovitakse tehtud pilt ühest nutiseadmest teise saada? Näiteks sõbrale saata.

Mõneti on tegu lihtsa küsimusega, kuid viise selleks tegevuseks on rohkem kui üks ning igaühel neist on omad plussid ja miinused. Seega vaatame mõningaid võimalusi, et piltide ühest telefonist teise saatmine suurema vaevata õnnestuks.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

MMS vajab andmesidet

Selle saatmisviisi võib tinglikult võrdsustada tavalise sms-iga, lihtne ja kõigile tuttav. Pildi edastamiseks tuleb nutiseadmes leida vajaminev pilt ning selle edastamise viisiks valida sõnum ja seejärel kontakt kellele pilt saata. Soovi korral saab veel lisada sobiva teksti ja korras ta ongi.

Alustada võib muidugi ka lihtsalt uue sõnumi loomisega ning sinna pilt lisada. Oluline on siinjuures teada aga seda, et kui sõnum on teele pandud, toimub taustal tegelikult mitte sms vaid mms sõnumi edastamine. See tähendab, et ei saadeta mitte tavalist teksti vaid andmeid, mis omakorda tähendab, et teenuse tööks on vajalik mobiilse andmesideühenduse olemasolu. Siin tasub veel tähele panna, et saatmisel võidakse muuta pildi suurust ehk esineda võib kadu kvaliteedis. Samuti võib MMS-i saatmine olla hinnastatud eraldi. Seega on tegemist küll lihtsa toiminguga, kuid võib mõnes paketis sellisel üpriski kalliks osutuda.

Bluetooth

Vastukaaluks andmesidet nõudvale ja eraldi hinnastatud MMS-ile, on tasuta piltide edastamise võimlauseks Bluetooth. See eeldab vaid, et telefonid asuvad lähestikku, leiavad teineteist üles ning oskavad mõlemad Bluetooth abil faile saata ja vastu võtta. Enamik telefone seda võimaldab, kuid näiteks iPhone mitte. Pildi edastamisel tuleks seega viisiks valida Bluetooth, oodata kuni saaja telefon ilmub leitud seadete nimekirja (veendu, et telefon oleks bluetooth seadete alt “leitavaks” märgitud) ning seejärel pilt teele panna.

Sõnumiteenused

Lisaks tavalisele sõnumiteenusele saab pilte edastada ka erinevate suhtlusrakenduste abil nagu näiteks Facebook Messenger, Skype, WhatsApp, Viber jne. Kõik need on laialt levinud ja väga mugavad kasutada. Ainsaks eelduseks on see, et kasutajad saavad rakenduses omavahel suhelda. See tähendab, et mõlemal kasutajal peab olema rakendus alla laetud, kehtiv konto ning sõber kontaktide nimekirjas. Kui need eeldused on täidetud, siis on tegemist vast ühe mugavaima viisiga piltide saatmiseks. Kasutamiseks on vajalik küll andmeside, kuid see on ka kõik ja mingeid lisatasusid sellisel viisil piltide saatmise eest ei rakendu.

Sõnumiteenuste kaudu piltide edastamine on lihtne. Foto: Shutterstock
Sõnumiteenuste kaudu piltide edastamine on lihtne. Foto: Shutterstock

NFC

Bluetooth tehnoloogiaga sarnaseks piltide otse ühest telefonist teise saatmise võimaluseks on NFC (Near Field Communication). Nagu nimest eeldada võib, on siin vajalik, et telefonid asetseksid üksteise lähedal. Kui on kindel, et mõlemad seadmed tehnoloogiat toetavad, tuleb valida pilt või pildid, mida saata soovitakse ning leida “jaga” nupu alt avanevast loetelust NFC (see võib olla erinevatel tootjatel nimetatud erinevalt). Nüüd tuleb seadmed omavahel korraks vastamisi panna ning seejärel edastatakse andmed ühest seadmest teise.

Sellisel viisil piltide saatmine on tasuta ning kadudeta. Samuti ei ole vaja täiendavat andmesideühendust vms, kuid kasutamine ei ole võib-olla alati kõige mugavam, sest saatmine võtab aega ja teinekord ei tunne telefonid üksteist esimese puudutamise peale ära. Samuti ei toimi see iPhone kasutamisel.

E-kiri

Kui telefonides on seadistatud e-posti kontod, saab pilte edastada e-kirja teel. Tuleb vaid koostada uus kiri ning lisada sellele manusena kaasa pilt või pildid. Või siis valida pilt ning selle edastamisviisiks e-post. Jälgida võiks siin ainult seda, kas kasutatavad e-posti teenused suudavad suurte failidega kirju saata ja vastu võtta. Ühe pildi puhul pole tavaliselt probleemi, kuid kolme või enama foto saatmisel võib mahuprobleem esile kerkida. E-kirja kasutamine on ka selles suhtes tasuta, et mingit eritariifi selle eest ei rakendata, võimalik lisatasu võib tekkida ainult siis, kui paketis sisalduv andmemaht on ületatud või ollakse välismaal.

WiFi Direct

WiFi Direct toimib nii, et nutiseamed tekitavad omavahel info vahetamiseks WiFi võrgu. See on mõneti sarnane Bluetoothile, sest telefonid peavad asuma lähestikku, kuid on sellest mugavam. Funktsionaalsuse kasutamiseks peab WiFi Direct olema mõlemas telefonis sisse lülitatud.

Pildi saatmisel tuleb valida viisiks WiFi Direct ja vajutada edasta. Seejärel saab vastuvõttev telefon teavituse, et midagi soovitakse jagada ning aktsepteerimisel kantakse fail WiFi tehnoloogiat kasutades ühest seadmest teise. Kasutamine on tasuta, ega vaja operaatori poolset andmesidet. Pisikese miinusena aga ei tööta see taas iPhonel.

Pilveteenused

Google drive, OneDrive, Dropbox jne. Erinevaid pilveteenuseid on mitmeid. Põhimõttelt on need aga sarnased. Tuleb vaid oma pildid sinna laadida ning neid pilvest edasi jagada. Üksiku pildi puhul pole sel viisil vast mõtet, kuid suuremate koguste puhul on tegelikult päris mugav korraga tervet albumit jagada. Kõik pilveteenused eeldavad loomulikult kasutajakonto ja andmeside olemasolu, ning toimivad veidikese erineva loogikaga. Kuid kui see on selge, siis saab just terveid albumeid nii väga mugavalt jagada.

Link Sharing

Lisaks universaalsetele pilveteenustele on tootjad kasutusele võtnud enda poolt loodud sarnaseid teenuseid. Samsung on näiteks loonud Link Sharing nimelise. Selle kasutamisel tuleb valida jagatav pilt või pildid, seejärel “Link Share” ning edasi laetakse failid pilve. Kasutajale tekitatakse link, mida saab jagada ning lingi saaja saab sellel klikates pildid alla laadida.