Kuidas oma MacBooki ekraani puhastada?

#MacBook #puhastamine
2 min lugemine

Apple MacBookid võivad õigusega oma säravate ekraanide üle uhked olla. Paraku aga koguvad need ekraanid ka kõige hoolsama kasutamise juures endale sõrmejälgi ja plekke. Varem või hiljem hakkavad need ekraanil nähtavust segama.

 

Tegelikult on ekraani puhastamine sedavõrd kerge ja lihtne, et seda esimest korda tehes imestad, et miks seda juba varem pole teinud. Enamasti piisab selleks kodustest vahenditest.

  • Sissejuhatuseks lülita arvuti välja. Igaks juhuks võta ka laadija küljest lahti.
  • Seejärel pühi ebemevaba pehme mikrokiust lapiga ekraanilt ära lahtine tolm. Ära kasuta muid materjale, sest isegi paberkäterätikud võivad klaasi kriipida.
  • Kui ekraanil on püsivad plekid, siis kasuta niisket mikrokiust lappi. Pühi ekraani õrnalt servast servani sümmeetriliste liigutustega. Ära mingil juhul nühi, sest see võib ekraani kahjustada. Samuti niisuta ainult lappi, mitte mingil juhul ekraani. Kangas peab olema ainult niiske, mitte märg. Vältida tuleb liigse vee sattumist arvuti avaustesse.
  • Kui plekid ka peale seda püsima jäävad, siis tuleb appi võtta isopropüülalkohol, mida müüakse hästivarustatud arvutipoodides. Ka seda ei tohi mingil juhul kanda otse ekraanile, vaid ikka lapile. Alkoholise lapiga pühi plekke, mitte tervet ekraani.
  • Lõpetuseks lase ekraanil kuivada enne sisselülitamist.

Täpselt sama metoodikat kasutades võid puhastada ka oma ülejäänud MacBooki.