Kuidas muuta Samsung Galaxy seeria telefonide fonti?

#nutitelefon #samsung #seadistamine
2 min lugemine

Üks Samsung Galaxy telefonide suuri plusse on võimalus seda oma käe järgi seadistada. Muuhulgas saab muuta ka fonti. Juhul kui vaikimisi valitud font ei meeldi, on raske lugeda või tahaks midagi, mis on isikupärasem, siis seda saab teha!

 

Keskmine inimene vaatab oma nutiseadet iga päev mitu tundi, seega võiks sealt vastu vaatav kirjatüüp olla meelepärane. Vaatame, kuidas Samsung Galaxy fonti muuta ja reguleerida.

Mina proovisin fonti muuta telefonis Galaxy S10e. Tõenäoliselt on protsess samasugune ka teistes Galaxy seeria telefonides.

 

  • Ava Seaded -> Ekraan.
  • Liigu alla ja vali Fondi suurus ja laad. Avanenud lehelt saad muuta olemasoleva fondi bold´iks. Muuta saab ka kirjatüübi suurust. Fondi muutmiseks vali Fondi laad.
  • Siin saad valida mõne telefoni eellaetud fondi vahel. Rohkemateks valikuteks vali Laadi fondid alla.
  • Olles jõudnud Galaxy nn poodi, leiad sealt tasuta ja tasulisi fonte. Suurem osa on kolmandate osapoolte arendatud ja maksavad alla kolme euro.
  • Kui maksta ei soovi, saad ülevalt valida „Populaarseimad tasuta“. Seal pole küll palju fonte, kuid näiteks „Cool Jazz“ on omapärane. Aastate eest oli minu meelest pea kõikidel Samsungi omanikel selline font vaikimisi valitud. „Samsung Sans“ on turvalisem ja seejuures maitsekas valik.

 

Hinnasildiga fontide puhul saad enne ostmist neid proovida.

  • Vajuta mõnele fondile, mis on tasuline.
  • Saad valida Vaata näidist, et tutvuda lähemalt või vajuta Proovige, mis laseb fonti test-chati aknas katsetada.

 

Kui uus font valitud, jääb üle vaid õnne soovida. Siiski, seda fonti ei näe päris absoluutselt kõikjal telefonis. Font on nähtav süsteemimenüüdes, koduekraanil ja märguannetes. Teatud tekstid mõnes äpis saavad samuti uue fondi nagu näiteks Facebook ja Netflix, kirjutab The Verge. Mujal aga jääb varasem font endiselt kehtima.

Kui uus kirjatüüp ära tüütab, siis saab alati minna tagasi selle vaikimisi valitud peale, mis on telefonis algusest peale olnud. Ning kui tekib soov uuesti tagasi vahetada, siis ei tule juba korra kasutatud fonte enam alla laadida, vaid neid näeb teiste fontide seas telefoni seadetes.