Kuidas mängida Wordle ülipopulaarset sõnamängu

#mäng
2 min lugemine

Kuumim mäng internetis praegu on uskuge või mitte, aga väga lihtne sõnamäng Wordle. Selle taga on insener Josh Wardle, kes leiutas selle mängu ajaviiteks oma abikaasale. Pimedaid sügisõhtuid selle seltsis mööda saates, liitus nendega veel teisigi mängijaid. Nüüdseks on mängijaid miljoneid ja terve Twitter täis postitusi igaühe punktisummadest.

 

Viis tähte, kuus katset ja iga päev üks uus sõna.

 

Hiljuti ostis mängu New York Times, kes ilmselt mingil hetkel muudab mängimise tasuliseks, kuid hetkel on see täiesti tasuta mängitav SIIN. Mängimiseks pole vaja tõmmata ühtegi äppi, aga olge ettevaatlikud, sarnase nimega äppe on äpipoodides kuhjaga, kuid tegu pole originaalidega.

Paljudel meist on eestikeelne sõnavara laiem, kui inglise oma, seetõttu tasub mainida ka eesti vasteid mängule. Neid on tehtud juba mitmeid – näiteks Sõnar, Sõnur ja Sõnuk.

 

Kuidas mängida?

 

Kõigil on oma nipid, kuid üks viis on alustada täishääliku rohke sõnaga. Mäng annab märku, mitu tähte sõnast läksid täppi (tavaliselt rohelised), millised tähed on sõnas küll olemas, kuid valesti paigutatud (kollased) ja milliseid tähti pole (hallid). Olematuid sõnu pakkuda ei saa ning enamustel mängudel on võimalus iga päev arvamiseks mitte rohkem, kui üks sõna. Uue sõna saab uuel hommikul.

Kes kasutab Twitterit, on kindlasti seal märganud tetrise-laadseid kujundeid, mis on mängu tulemused. See on võimalus jagada skoori teistega, seejuures reetmata teistele päeva sõna. Lihtsalt üks viis uhkeldamiseks ja oma mängukäigu jagamiseks.

Mängu looja Wardle on öelnud, et vähemalt oma versiooni mängust pole tal kavas poliitilise vankri ette rakendada ega hakata mängu juures reklaami müüma. Nii et lisaks kõigile probleemidele maailmas, on nüüd vastukaaluks üks tore nuputamismäng, millega õhtuid mööda saata.