Kuidas Google´i pilveruumi juurde saada

#google #pilv
2 min lugemine

Paljude jaoks on Google´i pilves asuvast salvestusruumist saanud tänapäevane versioon isiklikust kõvakettast. Seal asuvad piltide, videode ja failidena meie kõige olulisemad ideed. Kuid nii nagu tavalisel kõvakettal pole ruumi lõputult, nii pole seda ka pilveserveris. Olles harjunud seda kõvaketast kasutama, siis on selle ruumi täis saamine tõeline probleem.

 

Vaikimisi annab Google 15GB ruumi, mida kasutada kõigi teenuste jaoks – Gmail, Google Drive ja see, mis on Google Photos´i all. Aja möödudes võib see ruum üsna kiirelt otsa saada. Oma ruumi hetkeseisu saab vaadata siin ning kui see on täis saamas, siis ka paari euro eest kuus 100GB lisaks osta. Võimalik, et raha pole välja käia vajagi, vaid piisab vanast heast koristustiirust, mille käigus vana seisma jäänud pahn eest ära tõsta ja teha ruumi uuele kraamile. Vaatame, kuidas seda teha.

 

Kustuta praht

 

Google Drive on koht, kuhu kipuvad seisma jääma vanad failid, mis kuhjatuna võtavad palju ruumi. Õnneks pole nende korrastamine kuigi keeruline.

  • Ava see link ja näed oma Drive´s asuvaid faile järjestatuna suuremast väiksemaks.
  • Vaata läbi oma konto kõige jässakamad raskekaallased ja vabane kõigest, mida pole enam vaja.
  • Vajuta hammasratta ikoonile ja vali Seaded->Rakenduste haldamine.
  • Igal rakendusel, mille taga on peidetud rakenduseandmed, kustuta.

 

Korrasta fotod

 

Kui varasemalt andis Google fotode jaoks heldelt lõputult ruumi, siis nüüd on see pidu läbi. Iga foto ja video läheb samuti mainitud 15GB arvestusse.

Mine foto seadete lehele ja vali „Salvestusruumi säästja“, mis talletab fotod ja videod mitte originaalkvaliteediga, aga nn „väga hea“ kvaliteediga, mis aitab kokku hoida ruumi, ilma kvaliteedis oluliselt kaotamata.

Teine kasulik nupp on sealsamas: „Halda salvestusruumi“, kust näed, kui kaua on veel jäänud aega ruumi lõppemiseni. Eemaldada saab ka udused fotod või need, mis kõige rohkem ruumi võtavad.

 

Ütle head aega Gmaili prügile

 

Meilid ei võtagi niipalju ruumi, küll aga nende manused. Kasutades otsingut saab leida kõige suuremad meilid.

  • Kirjuta Gmaili otsingusse “has:attachment larger:10M”
  • Kustuta ebavajaliku manusega meilid.
  • Ava Rämpspost ja vali „Kustuta kõik“.
  • Ava Prügikast ja tühjenda.

Hakkas ju kergem või mis?