Kellele rõõmuks, kellele kurvastuseks, kuid koos septembri saabumisega on alanud ka uus kooliaasta. See aga tähendab, lisaks varajasele ärkamisele, ka paljude kooliks tarvilike asjade soetamist.

 

Üheks selliseks on tänapäeval kindlasti ka mobiiltelefon. Seega tuleb paljudel lapsevanematel leida parim kompromiss soovide ja võimaluste vahel ning uus nutiseade ära osta.

Selleks, et uue telefoni valimine oleks veidi lihtsam, toome välja mõned mudelid, mis on hea hinna ja kvaliteedi suhtega ning sobivad omaduste poolest noortele kasutajatele.

 

Soodne

 

Kui eelarve on kitsas, kuid soov on saada võimalikult hea telefon, siis tasuks vaadata Xiaomi Note 10 Pro poole. See mudel omab hoolimata väga soodsast hinnast päris häid tehnilisi andmeid. 6GB põhimälu ja korralik Snapdragon 732G protsessor tagavad selle, et telefon on kiire ja kasutamine sujuv. Xiaomi 6,67 tolline ekraan kasutab AMOLED tehnoloogiat ja omab selles hinnaklassis haruldast 120Hz värskendussagedust. Seega on ekraani pilt väga kirgas, kuid samas alati sujuv.

Tänu suurele 5 020 mAh akule, jätkub ka energiat ja koos sellega tööaega kauaks ning kui aku peakski tühjaks saama, saab selle tänu 33W kiirlaadimisele väga kiirelt uuesti täita.

 

Oskab kõike

 

Septembris on eriti hea hinnaga saadava kal Samsung Galaxy A33. See 6,4 tollise ekraaniga telefon näeb hea välja, omab väga kvaliteetset Super AMOLED ekraani ning on piisavalt võimas ja kiire, et mängitud saaks mängud ja ära vaadatud kõik videod.

A33 kaameral on tervelt 4 objektiivi ning kuni 48 Mpix sensor, seega on tagatud ka kvaliteetsed pildid, mille saab soovi korral otse sotsiaalmeediasse postitada. Esile võiks tuua ka suure, kuni 5 000 mAh tundi mahutava aku.

 

Pisut kallim

 

Neile aga, kelle jaoks jääb A33 pakutavast väheks, on Samsungi valikus veel kriipsu võrra uhkem Galaxy A53. Kuigi välimuselt eelmisega sarnane, pakub see mudel pisut suuremat, 6,5 tollist ekraani ja veelgi paremat kaamerat. Fotograafia osakonna põhisensor on nüüd 64 Mpix ja võrreldes A33-ga on kvaliteetsem ka eesmine kaamera.

Lisaks on seade niiskuskindel ning ekraani kaitseb Corning Gorilla Glass 5. Aku mahutab samuti 5 000 mAh ning toetatud on 25W kiirlaadimine. Tänu laiale värvivalikule, leiab tõenäoliselt iga kasutaja endale meelepärase välimusega telefoni.

 

iPhone

 

Sõnad Apple ja iPhone on sõltumata konkreetsest mudelist paljude kasutajate jaoks erilised. Eriti meeldib iPhone muidugi noortele ja nii pole midagi imestada, kui see seade soovinimekirjas figureerib.

 

 

Seega võiks esile tuua hea hinnaga, mõnusalt pisikest, kuid seejuures vägagi võimekat iPhone 12 mini. Antud mudel on saadaval erinevates värvitoonides ja sel on võimas A14 bionic protsessor. Seejuures on aga tänapäeva mõistes tegemist väikese telefoniga. Nimelt on 12 mini Super Retina XDR OLED ekraan vaid 5,4 tolline. Nii mahub seade lihtsamini taskusse või kotti ning on mugav kasutada ka väiksemate kätega inimestel.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.