Kõige rohkem veekahjustusi saavad telefonid just nendes kohtades

#mobiiltelefonid #veekahjustus #veekindel
2 min lugemine

Suvine puhkus. Vedeled helesinise veega basseini või mõne loodusliku veekogu ääres. Kes poleks kiusatust tundnud just seal teha üks mõnus selfi, et jäädvustada ja jagada mõnusat hetke oma elust? Ilmselt vähesed, sest kõige rohkem kipuvad telefonid käest libisema ja vette maanduma just basseinide juures ja ka vannis.

 

Enamik tänapäevaseid telefone on niiskus- ja pritsmekindlad, seega vihm ei tohiks neile kahju teha. Siiski, vette kukkumine võib lõppeda halvasti. Üldiselt sõnastatakse veekindlust telefonitootjate poolt üsna ebamääraselt. Näiteks populaarse iPhone 13 puhul lubatakse kaitset küll tolmu, pori, liiva ja vee eest, kuid vettekukkumise puhul on sõnastus ebamäärasem. Öeldakse, et nimetatud telefon pole täiesti veekindel, kuid võib samas siiski ilma kahjustusteta üle elada pool tundi kuni 6 meetri sügavuses vees.

Seega telefoni meelega vette visata või snorgeldama minnes kaasa võtta ei tasu. Seda enam, et tippklassi telefonid on läinud kallimaks, makstes väikse varanduse. Kõrget hinda aitab “alla neelata” ootatav vastupidavus, mis jääb keskmiselt 3-5 aasta vahele. Seda enam oleks kahju, kui pea asendmatuks muutunud nutiseade peaks oma maise teekonna varem lõpetama.

Kes aga tõesti tahab näiteks sukeldudes või vees hullates telefoniga videosid ja fotosid teha, siis tasub hankida korralik veekindel ümbris, mis on väike kulu võrreldes uue telefoni ostmisega.

Viimasel ajal on järjest populaarsemaks saanud kokkuklapitavad ja volditavad telefonid. Nende puhul tasub rannas olla eriti ettevaatlik, sest liivaterad kipuvad liigendosade vahele jäädes tekitama kahju üsna kergesti.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.