Kiire internet jõudis mullu 13 000 Lõuna- ja Kagu-Eesti koduni

#kiire internet
2 min lugemine

Telia kaasajastas 2018. aastal oma interneti püsivõrku Tartu, Valga, Võru ja Põlva maakondades, viies kiire ja tänapäevase internetiühenduse ligi 13 000 koduni.

 

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Holger Haljandi sõnul ehitas ja uuendas Telia eelmisel aastal oma püsivõrke ligi 70 erinevas Lõuna- ja Kagu-Eesti linnas, alevikus ja asumis. Nii toimusid internetivõrgu arendused Tartu, Võru, Põlva, Tõrva, Räpina ja Otepää linnades, Ülenurme, Vahi, Tabivere, Kambja, Tõrvandi, Ahja, Kose, Mooste, Hummuli ja Äksi alevikes ning paljudes teistes asumites.

Kõige mahukamad arendused leidsid aset Tartu ja Võru linnades, kus varasemast kiirema internetiühenduse said vastavalt 6300 ja 900 kodu. Selle aasta alguse seisuga jõudis Telia poolt kaasajastatud interneti püsivõrk Lõuna- ja Kagu-Eestis ligi 64 000 majapidamiseni. Uuenenud lairibavõrk võimaldab piirkonna elanikel kasutada nii Telia Koduinternetti kui Telia TV teenust.

„Telia Tulevikuinterneti võrgu arendamine jätkub Lõuna-Eestis sama hoogsalt ka järgnevatel aastatel. Nii on 2019. aastal plaanis kasvatada uue võrgu ehitamise ja olemasoleva kaasajastamise mahtu veelgi ja parendada teenuste pakkumist 18 000 Lõuna- ja Kagu-Eesti majapidamise jaoks,“ lisas Haljand.

Täpsemat infot arenduste kohta saab iga Lõuna- ja Kagu-Eesti elanik kontrollida pidevalt uuenevalt Telia Tulevikuinterneti veebilehelt.