Kaunid jõulutuled võivad mõjutada TV-teenuse kvaliteeti

#jõulud #telia tv
2 min lugemine

Käes on taas värviliste tulede ja tulukeste aeg, mis lisaks pühademeeleolule võib mõnikord tähendada ka Telia teenuste kvaliteedi kõikumist. Kõige rohkem on jõulutulede kauniduse suhtes tundlikud läbi elektrivõrgu-pikenduste ühendatud TV seadmed.

 

Meie ise ja meie naabrid kaunistavad detsembris oma majad, kuused, toad ja hoovid värviliste tuledega, kuid kahjuks on kogu sellel ilul ka negatiivne külg. Lugematute lambikestega seotud seadmete lisandumine elektrivõrku võib mõjutada Telia teenuste kvaliteetset toimimist ning kõige rohkem on ohustatud TV-seadmed, mis on ühendatud läbi elektrivõrgu-pikenduste, näiteks Comtrend, Zyxel jms seadmed.

Kui TV pilt on viimasel ajal hakanud hanguma või hakkima, siis kõigepealt oleks mõttekas üle vaadata, kas võrku on lisatud jõulutulesid või uusi LED ja säästulampe. Kui jah, siis peaks katsetama, kas lampide ja tulede vooluvõrgust eemaldamine lahendab mure või mitte. Kui jah, siis on süüdlane leitud!

Kindlasti tasub meeles pidada ka seda, et üle elektrivõrgu signaali edastavaid seadmeid võivad mõjutada ka naabrite jõulutulukesed.

 

Hea lahendus on digibokside ühendamine kaabliga.

Kui see pole võimalik, siis ei jää kahjuks muud üle, kui probleemsed tuled elektrivõrgust eemaldada või panna need põlema ajal, kui televisiooni ei kasutata.