Kas Eestis saab kasutama hakata Apple Watchi täisfunktsionaalsust?

#Apple Watch 6 #Apple Watch SE #Telia
2 min lugemine

Telia teatas eelmisel nädalal, et detsembris jõuavad kaubavalikusse Apple Watch 6 ja Apple Watch SE värsked mudelid. See annab lootust, et juba õige pea saab ka Eestis kasutama hakata kellade täisfunktsionaalsust, sh nii kõnesid kui mobiilset internetti.

 

Apple on oma nutikelladega turul olnud juba õige mitu aastat ning sarnaselt teistele selle ettevõtte toodetele on ka Apple Watch leidnud väga palju rahulolevaid kasutajaid. Tänu pidevale tootearendusele on seade muutunud ka iga põlvkonnaga paremaks ehk lisandunud on uusi võimalusi, lihvitud on disaini ja parendatud kasutajaliidest.

Samas on Eesti tarbijad ikkagi pidanud leppima tõsiasjaga, et päris kõiki võimalusi Apple’i kellade puhul kasutada pole saanud. Konkreetsemalt öeldes ei saanud aktiveerida kella integreeritud eSIM-i, mis tähendab, et Apple Watch-i helistamise ja andmeside võimekust ei saanud rakendada.

Nüüd on siiski lootust, et koos uute ja kaua oodatud Apple Watch 6 mudelite Teliasse jõudmisega on see olukord muutumas ja nimetatud piirangud kaovad. Kuigi Telia pole veel täpsemat infot avaldanud, võib eeldada, et Apple’i kelladesse sisse ehitatud elektrooniline SIM-kaart ehk eSIM hakkab toimima ning Telia pakub sellele ka kogu funktsionaalsust, sh kõnesid ja mobiillset internetti.

Selgus saabub detsembris

See oleks ühtlasi esimene kord, kui Eestis saab kasutama hakata Apple Watchi kõiki omadusi ning teha kellaga telefonikõnesid ja kasutada mobiilset internetti nii, et telefoni läheduses ei olegi. Seega ei pea näiteks metsajooksule minnes iPhone´i enam endaga kaasa võtma.

Igal juhul ootame põnevusega, mis saama hakkab. Telia e-poes saab kellasid eeltellima hakata 8. detsembril ning tavamüüki jõuavad need 15. detsembril.

Uut ja paremat kasutuskogemust pakuvad nii Apple Watch Series 6 kui ka Apple Watch SE. Neist kahest pakub Watch 6 võrreldes mudeliga SE täiendavalt veres oleva hapnikusisalduse mõõtmise võimalust ja rohkem valikuid värvide osas. Lisaks veel „alati sees“ Retina ekraani ja pisut kiiremat protsessorit.

Mõlema mudeliga aga on võimalik teha telefonikõnesid ja kasutada internetti, maksta Apple Pay abil erinevates kohtades toodete–teenuste eest ning muidugi jälgida oma tervisenäitajaid.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.